HaberlerÇanakkale haberŞehit Ömer Halisdemir'in adı Biga'da yaşatılacak

Şehit Ömer Halisdemir'in adı Biga'da yaşatılacak - Çanakkale haber

Biga Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda Şirintepe Mahallesinde bulunan bir oyun parkına15 Temmuz Şehitlerinden Şehit Ömer Halisdemir'in ismi verildi.

Şehit Ömer Halisdemir'in adı Biga'da yaşatılacak

Biga Belediye toplantı salonunda Şirintepe Mahallesinde Şehit Uzman Onbaşı Ulaş Açıkgöz Caddesinde bir oyun parkına Cumhuriyet Halk Partili üyeler ve Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ın önerisi ile 15 Temmuz şehitlerinden 'Şehit Ömer Halisdemir' ismi verilmesi oybirliğiyle karara bağlandı. Başkan Işık yaptığı açıklamada, 'Şehit Ömer Halisdemir,15 Temmuz'da şehit olan kahramanlarımızdan biriydi. Onun ismini Biga'da yaşatmak anlamlı olacaktır' ifadelerini kullandı.
Daha sonra meclis toplantısında İstiklal Mahallesi Muhtarlığının Belediye Ticaret Merkezi zemin katında yer alan başka bir ofise taşınması ve bu ofisin Sakarya Mahalle Muhtarlığına 10 yıl boyunca bedelsiz olarak tahsis edilmesine karar verildi. Hamdibey Mahalle Muhtarlığı'nın Belediye Ticaret Merkezi'nde yer alan ofisinin 10 yıl daha Hamdibey Mahalle Muhtarlığı'na tahsisi kararlaştırıldı.
Mülkiyeti Biga Belediyesi'ne ait olan Şirintepe Mahallesi'nde yer alan 1153.39 metrekarelik parsel, anaokulu yapılması şartıyla 20 yıllığına bedelsiz olarak Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tahsisi yapıldı.SIRADAKİ HABER