HaberlerBilecik haberLise öğrencileri 15 Temmuz şehitleri anısına ağaç dikti

Lise öğrencileri 15 Temmuz şehitleri anısına ağaç dikti - Bilecik haber

Bilecik Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri anlamlı bir etkinliğe imza atarak, 15 Temmuz şehitleri anısına ağaç diktiler.

Lise öğrencileri 15 Temmuz şehitleri anısına ağaç dikti

Bilecik Şeyh Edebali Anadolu İmam Hatip Lisesinde 'Her cana bir fidan' sloganıyla 15 Temmuz şehitleri anısına ağaç dikme etkinliği düzenleyerek, bu kapsamında okul bahçesine çam fidanı diktiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Sarıfakıoğulları, okul ve kurum müdürleri, öğretmen ile öğrenciler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Okul müdürü Ayhan Mercan, 15 Temmuz şehitleri anısını yaşatmak ve öğrencilere doğa sevgisi oluşturmak, onlara doğayı koruma bilinci aşılamak amacıyla ağaç dikme etkinliği düzenlediklerini belirtti.
'Bu ağaçlara baktıkça 15 Temmuzu ve şehitlerimizi hatırlayacaklar'
Bilecik İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş ise; gençlerin dünyadan haberleri olmadığı, sadece cep telefonu ve bilgisayarlarıyla ilgilenen kişiler oldukları gerekçesiyle eleştirdiğini söyledi. Ancak 15 Temmuz'da bu gençleri meydanlarda gördüğü ve aslında ülkelerini ne kadar sevdiklerini gösterdiklerini anlatan Durmuş, '15 Temmuz'da ortaya çıkan ruhu ve şuuru canlı tutacağını, öğrencilerin yetişen bu ağaçlara baktıkça 15 Temmuzu ve şehitlerimizi hatırlayacaklar' dedi.
Konuşmaların ardından 15 Temmuz şehitleri için dua edilerek, tüm yönetici, öğretmen ve öğrenciler okul bahçesinde ayrılan bölüme çam fidanı diktiler.

Lise öğrencileri 15 Temmuz şehitleri anısına ağaç diktiSIRADAKİ HABER