HaberlerTokat haberSpor Toto 2. Lig

Spor Toto 2. Lig - Tokat haber

Tokatspor Kulübü Başkanı Hasan Hüseyin Koç, 'Biz hizmet için buradayız. Hiç kimse ile laf yarıştırmak ya da herhangi bir kısır döngü için burada değiliz' dedi.

Spor Toto 2. Lig

Bir restoranda basın toplantısı düzenleyen Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Tokatspor'un Başkanı Hasan Hüseyin Koç, kongrede güven tazeledikten sonra yapacakları çalışmalar ve kulübün durumunu değerlendirdi. Koç, tüm Tokat, mülki amirler, taraftarların Tokatspor etrafında birleşmiş durumda olduğunu ifade ederek, 'Bunlar sizlerin de desteği ile bu noktalara geldi. Yeni yönetim kurulunda görev dağılımını yaptık. Biz yola çıktığımız andan itibaren de Tokatspor'u son noktasında kadar taşıyabildiğimiz noktaya kadar taşımakta kararlıyız. İstanbul'da Sarıyer'de maçımız var. Bizim için önemli bir maç. İstanbul'da yaşayan Tokatlı hemşehrilerimizin maça iştirak etmelerini rica ediyorum. El birliği ile destek olacağız takımımıza ve inşallah galip ayrılacağız' diye konuştu.

'Tüm deplasmanlara taraftar götüremeyiz'
Koç, Niğde'de oynanan maçta hoş olmayan olaylar çıktığını ifade ederek, 'Taraftarlarımızdan 3 arkadaşımız çıkan olayda yaralandı. Biz yanlarındaydık, gerekli tedavilerini de yaptırdık. Ama futbolda hoş bir şey değil. Yakın yerlerdeki maçlarda taraftarın yanımızda olmasını istiyoruz. Ama tüm deplasmanlara taraftar götüremeyiz' diye konuştu.

'Derdimiz Tokatspor'a hizmet etmektir'
Sosyal medyada kendisine yönelik yapılan eleştirilerle ilgili sorulara Koç şöyle cevap verdi:
'Benim kim olduğum, yönetim kurulundaki arkadaşların kimler olduğu herkes tarafından gayet iyi biliniyor. Biz hizmet için buradayız. Hiç kimse ile laf yarıştırmak ya da herhangi bir kısır döngü için burada değiliz. Biz Tokatspor'umuza hizmet vermek için buradayız. Sosyal medyada söylenen şeylere cevap verip bir döngüye girmek istemiyorum. Her söz kim söylemişse ona aittir. Bizim amacımız derdimiz Tokatspor ve Tokat'a hizmet etmektir. Onun da dışında orada kısa bir cümle vardı inşaat ruhsatı konusunda. Benim inşaatlarımı araştırabilirsiniz, ben Tokatspor kulübüne yönetim kurulu üyesi değilken işlerime başlamıştım. İnşaatlarım şu an bitmek üzere, yüzde 60'ı bitmiş durumda. Bizim herhangi bir beklentimiz yok. Hizmet etmek isteyenler vardı da biz hizmet etmeyin diye bir tabir mi kullandık? Bu bir seçimdi herkes seçime girebilir, güzel bir yarıştır. Seçimin kaliteli olması verilecek hizmetinde kaliteli olduğu anlamına gelir. Onun için biz kimsenin önünde durmadık, durmayız da. Bizim kim olduğumuz bellidir. 'Yeni yetme arkadaş daha düne kadar yoktu' diyenler var. Ben 1973 doğumluyum, lise bitene kadar Tokat'taydım. Tokat'ın her köyünü bilirim. Akrabam eşim dostum bütün çevrem burada. Benimle beraber İstanbul'da olan bir kardeşim var. Bütün sülalem Tokat'ta. Bu ifadeler hoş değil. Bu sözlere cevap vermek istemiyorum, biz işimize bakıyoruz. Yeni yönetimimizle iç içe samimiyiz.'

'Borç 7,5 milyon civarında'
Tokatspor'un 5 yıl geçmişe dönük olarak hesaplarının kısmen incelendiğini ifade eden Koç, ellerinden geldiği kadar kulübün menfaatini koruyacak şekilde çalışmalarına devam edeceklerini, kulübün şu an itibariyle 7,5 milyon civarında borcu olduğunu sözlerine ekledi.
Koç'un açıklamalarının ardından Başkan Yardımcısı, Basın Sözcüsü ve Altyapı Sorumlusu Oktay Kızılkaya, yeni yönetim kurulunda yapılan görev dağılımını açıkladı.

Spor Toto 2. LigSIRADAKİ HABER