HaberlerOrdu haberAltınordu'ya toplu taşıma müjdesi

Altınordu'ya toplu taşıma müjdesi - Ordu haber

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu ilçesinde 2017-2018 eğitim-öğretim yılı başlayana kadar toplu taşıma sistemine geçileceğinin müjdesini verdi.

Altınordu'ya toplu taşıma müjdesi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Dolmuşçular Kooperatifi, Kuğukent Minibüsçüler Kooperatifi ve Sağra Meydan Minibüsçüler Kooperatifi temsilcileriyle bir araya gelerek Altınordu ilçesinde yapılacak toplu taşıma dönüşüm çalışmalarına yönelik istişarelerde bulundu.
Başkan Yılmaz, Ordu'da şehir içi ulaşımın düzenlenmesi ve toplu taşıma dönüşüm çalışmalarına yönelik ciddi adımlar attıklarına dikkat çekerek, Altınordu ilçesinde yapılacak düzenlemeleri 2017-2018 eğitim öğretim yılı başlayana kadar gerçekleştirmek istediklerini kaydetti.
Dolmuşçu esnafının düşüncelerine önem verdiklerini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, 'Esnaf arkadaşlarımızla aynı fikirde olduğumuzu görüyorum. Yeni sistem içerisinde yer alacak otobüs, yarım otobüs ve minibüslerin sayısının ne olacağı ve ne şekilde çalışacağıyla ilgili esnaf arkadaşlarımız diğer illerdeki örnekleri görsün ve incelesin. Eksik kalan ya da olmasını istediğiniz bir konu varsa onu bize bildirin. Bizler de müdahale ederek sistemi ona göre en verimli şekilde kuralım' dedi.
Başkan Yılmaz, toplu taşıma sisteminde yapılacak yeni düzenlemelerle birlikte şehir trafiğinin nefes alacağını ve vatandaşların daha konforlu araçlarla merkezler arası ulaşımının sağlanacağını söyledi.
Toplu taşıma alanında yapılacak çalışmalara katkıda bulunmak istediklerini ifade eden Ordu Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Adem Yavuz, 'Sağra Meydan, Kuğukent ve şehir içi dolmuş esnafları olarak, 2017 yılında yapılacak genel kurulda tek çatı altında birleşip Büyükşehir Belediyesi'nin Altınordu'da şehir içi ulaşımıyla ilgili yapacağı düzenlemelerle ilgili katkıda bulunmak istiyoruz. Mevcut arabaların büyütülmesi ve koltuk kapasitesinin artırılmasına olumlu bakıyoruz. Bu konuda yapacağımız çalışmayla birlikte diğer illerdeki örnekleri de inceleyerek rapor haline getireceğiz. Tüm bunları göz önünde bulundurarak hazırlayacağımız proje ve raporları, Büyükşehir Belediyemize sunacağız' şeklinde konuştu.

Altınordu’ya toplu taşıma müjdesiSIRADAKİ HABER