HaberlerAdana haberAK Parti'li gençler engellilerle maç yaptı

AK Parti'li gençler engellilerle maç yaptı - Adana haber

AK Parti Adana İl Gençlik Kolları, 'Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla tekerlekli sandalyelere oturup bedensel engelli sporcularla basketbol maçı yaptı.

AK Parti'li gençler engellilerle maç yaptı

İl Gençlik Kolları Sosyal Politikalar Birimi'nin organize ettiği maç Serin Evler Spor Salonu'nda yapıldı. Bedensel engelli sporcularla yapılan dostluk maçına AK Parti Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Alper Güler'in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri katıldı. Yaklaşık 40 dakika süren basketbol maçını dostluk kazandı. Eğlenceli geçen maçın ardından AK Parti'li gençler, bedensel engelli sporculara çiçek verdi.
Her sağlıklı insanın engellileri anlamaya çalışması gerektiğini belirten Başkan Alper Güler, 'Biz de AK Parti'li gençler olarak engelsiz yaşama dikkat çekmek ve onları az da olsa anlamaya çalışmak için dostluk maçı yaptık. Peygamber Efendimizin 'Allah sizin ne biçimlerinize ne de bedenlerinize bakar fakat o sizin yüreklerinize bakar' Hadisini kendimize referans alarak onların engellerini anlamak ve onların engelinin hiçbir öneminin olmadığını göstermek istedik' dedi.

AK Parti’li gençler engellilerle maç yaptıSIRADAKİ HABER