HaberlerAdana haberAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, AB büyükelçilerini ağırladı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, AB büyükelçilerini ağırladı - Adana haber

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ağırladığı Avrupa Birliği (AB) Büyükelçilerine yaptığı konuşmada, 'Türkiye Cumhuriyeti için, gelecekte inşa etmek istediği refah toplumu, kökleştirmek istediği demokrasi, kökleştirmek istediği hukukun egemenliğini elbette biz biliyoruz ki Şangay'da, Pekin'de Moskova'da bulacağımıza inananlardan değ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, AB büyükelçilerini ağırladı

Christian Berger başkanlığındaki AB heyeti, 26 büyükelçiyle birlikte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü makamında ziyaret etti. Türkiye'nin 150 yılı aşkındır Avrupa'yla yakınlaştığını hatırlatan Başkan Sözlü, 'Bizimkisi kavuşamayan aşıklar ya da tek taraflı uzun süreli aşıklar gibi. Sevgisini en çok ispat etmek zorunda kalan biz olduk' diye konuştu.
Avrupa Birliği'nden PKK ve Darbe Girişimi'ne karşı yeterince destek alamadıklarını anlatan Başkan Sözlü, Türkiye'deki siyasi karışıklıklara da değindi. Darbe girişiminin ardından gerek kamu çalışanlarına gerekse basın mensuplarına karşı tedbirler olduğunu anlatan Başkan Sözlü, hukuk çerçevesinde bunların da telafi edileceğini söyledi.
Başkan Sözlü, zaman zaman Avrupa Birliği'nin kendilerini anlamadıklarını, sıkıntılar yaşadıklarını ancak Türk halkının arzusunun da Avrupa Birliği olduğu mesajını vererek, 'Yolumuz, rotamız bu şekilde devam edeceğine inanıyorum. Türk halkı için, Türkiye Cumhuriyeti için, gelecekte inşa etmek istediği refah toplumu, kökleştirmek istediği demokrasi, kökleştirmek istediği hukukun egemenliğini elbette biz biliyoruz ki Şangay'da, Pekin'de Moskova'da bulacağımıza inananlardan değilim' ifadelerini kullandı.
Avrupa Birliği Heyet Başkanı Berger ise Adana Valiliği'ne yapılan saldırıyı ve Aladağ'daki kız öğrenci yurdunda çıkan yangın nedeniyle üzüntülerini ileterek sözlerine başladı. Berger, darbe girişimi ve PKK terörüne karşı Türkiye'nin yanında oldukları mesajını verdi.
Konuşmaların ardından Başkan Sözlü, Avrupalı heyet, birbirlerine çeşitli hediyeler verdi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, AB büyükelçilerini ağırladıSIRADAKİ HABER