HaberlerTokat haberTokat'ta 3 bin 732 kursa 94 bin 302 kişi katıldı

Tokat'ta 3 bin 732 kursa 94 bin 302 kişi katıldı - Tokat haber

Tokat'ta 2015-2016 döneminde açılan 3 bin 732 kursa 94 bin 302 kursiyerin katılarak eğitim aldığı kaydedildi.

Tokat'ta 3 bin 732 kursa 94 bin 302 kişi katıldı

Tokat Halk Eğitim Merkezinde açılan piyano kursu, yabancı uyruklu vatandaşlara verilen Türkçe kursu ve el işi kurslarını gezen İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, kursiyerlerle sohbet ederek bilgi aldı. Daha sonra düzenlenen toplantıda Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eraslan'ın konuşmasının ardından Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Fatih Duman, Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri ile ilgili sunum yaptı. Duman, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara Milli Eğitim Müdürlüğü veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü web sitesinden girilerek online müracaat edilebildiğini kaydetti. Hayat boyu öğrenmenin hayatın bir alanında kendimizi eksik gördüğümüz yeri tamamlaya yardımcı olan bir eğitim sistemi olduğunu ifade eden Duman, birçok alanda verdikleri kurslara yoğun ilgi olduğunu söyledi. Tokat'ta 2015-2016 yılında açılan 3 bin 732 kursa 94 bin 302 kursiyerin katılarak eğitim aldığını ifade eden Duman, Tokat merkezde 1 bin 79 kursa 37 bin 872 kayıtlı olduğunu sözlerine ekledi.
Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Osman Özden de Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü kapsamında mezunlara yönelik açılan YGS, LYS ve KPSS kursları ile ilgili bilgi verdi. Özden, YGS kursuna katılan 460 öğrenciden 232'sinin YGS ve LYS puanı ile çeşitli üniversitelere yerleştiğini açıkladı. Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir Türk ise verdikleri kurslarla ilgili açıklamalarda bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kursların ücretsiz olduğunu söyledi. Eğitim faaliyetlerinden geçenlerin daha donanımlı ve nitelikli olmalarına imkan sağlandığına dikkat çeken Yazıcı, 'Genel çalışmamızın amacı bu. Bütün kurslarımız tamamıyla ücretsiz. Kurslar sistem üzerinde sıralanmış olan açılış hazırlığı yapılan kurslara başvuru şeklinde veya duyuru da olmayan veya kurs talebi oluşturmaları halinde kurs açılabiliyor' diye konuştu.

Tokat’ta 3 bin 732 kursa 94 bin 302 kişi katıldıSIRADAKİ HABER