HaberlerSamsun'da mühendislerin karşılaştığı sorunlar görüşüldü

Samsun'da mühendislerin karşılaştığı sorunlar görüşüldü

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube Başkan Yardımcısı Özkan Er, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile mekanik tesisat uygulamaları ve mühendislerin karşılaştığı sorunları ele aldıklarını söyledi.

Samsun'da mühendislerin karşılaştığı sorunlar görüşüldü


MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu 'SMM Büro Tescil Belgeleri, mekanik tesisat uygulamaları ve mühendislerin karşılaştığı sorunlar' konusunda Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Sedat Kurnaz ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yapı Denetim Şube Müdürü Osman Aktaş'ı ziyaret etti. Ziyarete MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özkan Er, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Aycan Türkel, Yönetim Kurulu Üyesi Umut Gökmen Akkuş, Şube Müdürü Kadir Serkan Atılgan katıldı. Ziyarette SMM Büro Tescil Belgeleri, mekanik tesisat uygulamaları ve mühendislerin karşılaştığı sorunlar hakkında görüşüldü.
Ziyaretle ilgili açıklama yapan MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özkan Er, birlikte düşünüp birlikte karar alan, birlikte uygulamaya geçerek süreci birlikte kontrol eden yaklaşımla, demokratik katılımcı yönetim anlayışıyla üyelerine, Samsun'a ve ülkeye hizmet etmeye çalıştıklarını, bu çalışmalarda ilgili kurum ve kuruluşlarla iletişimi geliştirmeye çalıştıklarını, bu kapsamda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü ziyaret ederek mekanik tesisat sektörü konusunda yaşanan sıkıntıların ancak ve ancak meslek odalarının da proje kontrol sistemine dâhil edilebilmesi ile çözülebileceğini söyledi. Mekanik tesisat mühendis yetki belgesi olmayan kişilerin proje tasarımı ve kontrolü yaptıklarını, Serbest Müşavirlik ve Mühendislik(SMM) Büroları Tescil Belgesi'nin mutlaka ilgili idareler tarafından istenmesi ve incelenmesi gerektiğini, bunun çözümünün konunun tüm taraflarının üzerine düşen görevi yapmalarından geçtiğini belirten Er, yanlış uygulamalardan hem sektörün zarar gördüğünü hem de vatandaşlara sunulan hizmetin kalitesinin düştüğünü belirterek işbirliği vurgusunu dile getirdi.SIRADAKİ HABER