HaberlerCanik Kent Konseyi'nde Aydın güven tazeledi

Canik Kent Konseyi'nde Aydın güven tazeledi

Canik Kent Konseyi 4. Olağan Genel Kurulu'nda Prof. Dr. Mahmut Aydın yeniden başkan seçildi.

Canik Kent Konseyi'nde Aydın güven tazeledi

Canik Kent Konseyi 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Canik Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan genel kurula Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Prof. Dr. Mehmet Kuran, Atakum Kent Konseyi Başkanı Doç. Bekir Şişman, Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve konsey üyeleri katıldı. Geniş katılımlı genel kurulda OMÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Aydın yeniden başkan seçildi.
Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan genel kurulun divan başkanlığını Atakum Kent Konseyi Başkanı Doç. Bekir Şişman yaptı. Seçim öncesi yaptığı konuşmada kent konseylerinin şehirler için önemli olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Kent konseyleri yaptıkları çalışmalar, ürettikleri projelerle bir şehrin gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır. Canik Kent Konseyimiz de önemli çalışmalara imza atmaktadır. Ben kent konseylerimizden proje üretmelerini, şehrin daha ileriye gitmesi noktasında yeni fikirlerle bizlere yardımcı olmalarını istiyorum" dedi.
Sivil toplum kuruluşlarının önemine de işaret eden Başkan Genç, “Halkımızın yönetime katılması, kendi geleceğine yön vermesi açısından sivil toplum kuruluşlarımızı çok önemsiyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımız ne kadar gelişirse, şehrin gelişimine ne kadar katkı sunabilirse şehrimiz de o oranda gelişir. Biz sivil toplum kuruluşlarımızın şehrimizin yararına olacak her türlü çalışmasına destek veriyoruz. STK’lar da bu şehrin dinamikleri arasındadır ve bu bakımdan STK’larla birlikte ortak akılla şehrimizi daha ileriye götürebileceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Şehrin yarınını hazırlıyoruz”
Şehir adına yaptıkları her işten heyecan duyduklarını ifade eden Başkanı Osman Genç, "Canik ticaret, eğitim ve kültür alanlarında ön plana çıkıyor. Canik aynı zamanda bir yaşam merkezidir. Canik'te fiziki dönüşümün yanında sosyal ve toplumsal da bir dönüşüm sağlıyoruz. Çocuklardan gençlere, kadınlardan yaşlılara kadar herkes için yaptığımız çalışmalarla insanın bütün hayatına katkı sağlayan bir Canik var artık. Yaptığımız ve öncüsü olduğumuz yatırımlarla sadece Canik'in değil, şehrimizin de yarınını hazırlıyoruz" diye konuştu.

Yeni projelerle devam
Konuşmasında Canik'in son 12 yılda önemli şekilde geliştiğine işaret eden Canik Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mahmut Aydın da, "Yaptığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Sayın Osman Genç'e teşekkür ederiz. Biz de Canik Kent Konseyi olarak bu güzel ilçemizin gelişimine katkı sağlamak için çalışıyoruz. İnşallah yeni dönemde de gençler, kadınlar, engelliler, yaşlılar için çok daha güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.
Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan ise son iki yılda yapılan faaliyetleri anlattı.

Mahmut Aydın yeniden seçildi
Konuşmaların ardından Canik Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu'nun seçimi yapıldı. Yapılan oylamada OMÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Aydın yeniden başkan seçildi. Öte yandan OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran ile Canik Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Mahmut Aydın Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti.SIRADAKİ HABER