HaberlerHatay haberŞehit ateşi Hatay'a düştü

Şehit ateşi Hatay'a düştü - Hatay haber

HATAY (İHA) – Beşiktaş'ta görevli çevik kuvvet ekibine yönelik bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru İlker Uylaş'ın (29) Hatay'daki baba ocağına ateş düştü.

Şehit ateşi Hatay'a düştü

İstanbul'da Vodafone Arena'da görevli çevik kuvvet ekibine yönelik yapılan bombalı saldırıda şehit düşen Hataylı polis İlker Uylaş'ın (26), merkez Antakya ilçesinde ikamet eden, Hatay Emniyet Müdürlüğünde görevli bekçi olan baba Behçet Uylaş'a, oğlunun şehit haberi emniyet görevlileri tarafından verildi. 7 yıllık polis memuru olan oğlunun şehit haberini alan annesi Havva Uylaş fenalık geçirdi. Acı haberi aldıktan sonra güçlükle ayakla durabilen şehidin babası Behçet Uylaş'ı yakınları teskin etmeye çalıştı. Şehidin baba evine Türk bayrağı asılarak hainlere lanet yağdırıldı.
Şehidin amcasının oğlu Kenan Uylaş, İlker Uylaş'ın 15 Temmuz'dan birkaç gün önce evlendiğini belirterek, '15 Temmuz nedeniyle İstanbul'da görev yaptığı için oraya çağırıldı. Zaten birkaç günlük evliydi. Hemen görevi başına gitti. Polisliğe isteyerek severek gitmişti. O sıralarda üniversiteyi de kazanmıştı. Uluslararası ilişkiler fakat tercih etmedi. Gitti polisliğe görev yapmak için. Zaten abisi ve babası da polistir. Severek isteyerek gitti. Fakat kader böyleymiş. İsyan etmek doğru olmaz. Fakat bu zalimler elbet başına gelecekleri düşünsünler. Burada olmasa da ahirette elbet cezalarını görecekler. Bunu beklesinler. Allah razı olsun Türk milleti Allah'ın izni ile ayaktadır. Türk milleti yıkılmaz. Bu vatan bölünmez. Allahın izni ile ben ölürüm, sen ölürsün herkes ölür. Vatan için canımız sağolsun. Onlar cezayı çekecek günü beklesinler. Belki bugün, belki yarın, belki ahirette ama cezayı çekecekler' dedi.
Şehit İlker Uylaş'ın cenazesinin Hatay Asri Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verileceği açıklandı.

Şehit ateşi Hatay’a düştüSIRADAKİ HABER