HaberlerKonya haberAK Parti Konya İl Gençlik Kolları Mahalle Başkanları toplantısı

AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Mahalle Başkanları toplantısı - Konya haber

AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Mahalle Başkanları toplantısı Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun'un katılımıyla gerçekleştirildi.

AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Mahalle Başkanları toplantısı

Konevi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya İl Başkanı Musa Arat, Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Sait Çelik, il ve ilçe gençlik kolları teşkilatları üyeleri katıldı. Programda ilk olarak konuşan AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Sait Çelik, AK Parti gençliği olarak aktif siyasetten sosyal ve kültürel çalışmalara kadar her alanda iddialı olduklarını belirtti.
Konya İl Başkanı Musa Arat ise, 2001 yılında kurulan genç bir parti olduklarını, millete ve memlekete hizmetkar olmayı seçtiklerini belirterek, 'Allah, ümmetin önünü açacak bu zamana kadar kapatılmış tüm kapıları tekrar açmayı ve bu milletle barışmayı bizlere nasip etti. Gençliğimize değer veriyoruz ve hep gençlerimizden enerji aldık. Biz teşkilat disiplini üzerine kurgulanmış ve bütün kılcal damarlarımızla hep hareket halinde, hep hayırlı siyaset üreten ama siz mahalle başkanlarımızdan başlayarak ilimize, ilimizden de Ankara'ya doğru hep siyaset üreten bir AK Parti teşkilatıyız. Bu anlamda sizlere bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da çok ihtiyacımız var' şeklinde konuştu.
'Esas cevherler bu salonda'
Mahalle teşkilat başkanlarıyla beraber olduklarını ve bin 184 mahallenin burada mevcut olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ise, 'Eğer bin 184 mahalle başkanımız görevlerini hakkıyla yapsın biz bütün teşkilatları lağvedelim. Çünkü mahallenin hastasıyla, düğünüyle derneğiyle, fakiriyle, öğrencisiyle, muhtacı ile hepsiyle ilgilenen bir mahalle başkanı varsa başka kimseye ihtiyaç kalır mı? Onun için gerçekten sizler çok çok önemlisiniz' dedi. 1977 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tanıştığını belirten Sorgun, 'Beraber afiş astık ilk orada tanıdım Cumhurbaşkanımızı. Yani bu işler böyle tepeden gelmekle falan olmuyor. İşte esas kaynak burası, maden burası, cevherler bu salonda, bu yüzlerce arkadaşımızda. İşte onlardan bir tanesi çıkıyor Recep Tayyip Erdoğan oluyor. Türkiye'nin umudu oluyor, mazlumların mağdurların umudu oluyor' ifadelerini kullandı.
Tablo takdimi ve plaketlerin verilmesiyle program sona erdi.

AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Mahalle Başkanları toplantısıSIRADAKİ HABER