HaberlerBursa haberCHP'li Böke: 'Türkiye'ye terörle kimse bir şey yaptıramaz'

CHP'li Böke: 'Türkiye'ye terörle kimse bir şey yaptıramaz' - Bursa haber

BURSA (İHA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, 'Bu terörü kuvvetle lanetliyoruz. Türkiye'ye terörle bir şey dayatmaya çalışan hiçbir gücün bunu yaptıramayacağını bir kez daha vurgulama ihtiyacı duyuyoruz' dedi.

CHP'li Böke: 'Türkiye'ye terörle kimse bir şey yaptıramaz'

CHP Bursa İl Başkanlığının düzenlediği teşkilat toplantısına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, program öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı. Meclise sunulan anayasa değişikliği teklifiyle ilgili konuşan Böke, 'Meclise sunulan teklif bir demokrasi teklifi değil, bir padişahlık teklifi. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu teklife karşı görüşü, teklif gelmeden önce neyse, teklif geldikten sonra daha da açık bir biçimde ortaya çıktı. CHP, Türkiye'de güçlendirilmiş bir parlamenter demokrasinin vazgeçilmez olduğunu dün de söylüyordu, bugün de söylemeye devam ediyor. Bu gelmiş olan teklif, Türkiye'de demokrasiyi tamamen yerle bir eden, bugün yaşıyor olduğumuz tek adam teklifini hukuka döken bir düzenlemedir. Biz hukuksuz olduğunda da itiraz ettiğimiz bu düzenin hukuka geçmesini asla izin vermeyiz. Başka partilerin nasıl oy kullanacağı konusunda bir yorum yapmak bize düşmez. Biz Türkiye diyen, Türkiye'nin birlikteliği diyen, şiddete son diyen, Türkiye'nin refahı, kalkınması ve kalkınması diyen insanlar olarak bu teklife hayır diyeceğimizi daha bu teklifi görmeden söylemiştik. Bundan sonra da hayır vereceğimiz konusunda bir tereddüt yok. Bu teklife evet diyecek herkes de Türkiye'nin refahının ve demokrasinin önünde engel olacaktır. 330'u bulup bulamayacağı bu prensiplerle değerlendirmelidir' diye konuştu.

'Türkiye'ye terörle kimse bir şey yaptıramaz'
'Bir kez daha kabusa uyandık' diyen Böke, 'Hiç hak etmediğimiz bir terör gerçeği günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Her şeyden önce bu terörü kuvvetle lanetliyoruz. Türkiye'ye terörle bir şey dayatmaya çalışan hiçbir gücün bunu yaptıramayacağını bir kez daha vurgulama ihtiyacı duyuyoruz. 29 canımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Geride bıraktıkları sevenlerine ve bütün Türkiye'ye de baş sağlığı ve sabır diliyoruz' şeklinde konuştu.

CHP’li Böke: “Türkiye’ye terörle kimse bir şey yaptıramaz”SIRADAKİ HABER