HaberlerKırıkkale haberAK Parti Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı - Kırıkkale haber

AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığı Aralık Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısını gerçekleştirdi. Bir aylık teşkilat faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda İl Başkanı Mürsel Akçay AK kadroların Türkiye'nin 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini ifade etti.

AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatının çalışmalarının değerlendirildiği toplantıya AK Parti Kırıkkale Milletvekili Abdullah Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, İlçe Belediye Başkanları, İl Teşkilatı, Kadın ve Gençlik Kolları Teşkilatları ile ilçe teşkilatları katıldı. Toplantıda İl Başkanı Mürsel Akçay teşkilat faaliyetlerini değerlendirirken, Kadın Kolları Başkanı İrem Nur Özer ve Gençlik Kolları Başkanı Müjdat Yurtseven teşkilat faaliyetlerini aktardı.
'2023 hedefine emin adımlarla yürüyoruz'
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay, teşkilat olarak bir an bile durmadıklarını belirterek AK kadrolar olarak Türkiye'nin 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlemesi için yoğun bir gayret içerisinde olduklarını ifade etti.
Teşkilat olarak bir aylık faaliyetleri değerlendirdiklerinde yoğun bir dönem geçirdiklerini dile getiren Akçay, 'Teşkilat performans sisteminde il teşkilatımızın yer aldığı altıncı sıra bunun en büyük örneklerinden birisidir. Ancak teşkilat olarak liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın çizdiği hedefler içerisinde bu çalışmaları yeterli görmüyoruz. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Bu zor dönemlerde AK kadrolara düşen görev bu zamana kadar sergilediği performansın üzerinde bir performans sergilemektir. Ülkemiz ve milletimiz ancak AK Kadroların gayretli çalışmaları ile refaha kavuşacaktır' dedi.
'Ülke rejim değişikliğine gitmiyor'
AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatının son derece aktif bir teşkilat olduğunu dile getiren Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 'Kırıkkale il teşkilatımızın aktif çalışmaları bizlere de her zaman enerji veriyor. Bizler milletimize hizmet etme makamlarını işgal ediyoruz. AK Parti kadroları geride kalan 15 senede ülkesine ve milletine çok büyük hizmetler yapmış yapmaya da devam etmektedir' diye konuştu.
Konuşmasında referandum sürecine de değinen Başkan Saygılı, 'Bazı grupların dillendirdiği gibi ülkemiz bir rejim değişikliğine gitmiyor. Ülkemizde sadece yasama ve yürütme kurullarında bir değişiklik yapılıyor. Bu zamana kadar hükümet sistemiyle yönetilen ülkemiz devlet sistemiyle yönetime doğru ilerliyor. Hükümet sistemlerinde yaşanan ve ülkemizin bundan bir hayli zarar gördüğü koalisyon dönemleri yeni sistem ile son bulacak. Türkiye bu sistemle çağ atlayacak' ifadelerini kullandı.
'Başarı teşkilatlarımızın'
Kırıkkale'de sivil toplum kuruluşları ve teşkilatının bütün kademeleri ile sürekli istişare edebilen bir İl teşkilatının görev yaptığı ifade eden AK Parti Kırıkkale Milletvekili Abddullah Öztürk'de 'İl Başkanımız öncülüğündeki il teşkilatımız, halkımızla sürekli bir kaynaşma, sivil toplum kuruluşları ile sürekli bir koordinasyon içerisinde çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. Ülkemizin zor günlerden geçtiği bu günlerde liderine ve partisine gönülden bağlı olan ve gayretli çalışmalarıyla partisini sahiplenen teşkilatların önemi çok fazla hissediliyor. AK Partinin geride bıraktığı 15 yıllık başarısında bu başarılı teşkilat çalışmalarının ve bu teşkilatlarda gönüllü olarak çalışan teşkilat üyelerinin özverili çalışmaları vardır. AK Parti bu teşkilatlarla daha da büyüyecek, Türkiye'de AK Parti ile daha ileriye gidecek' şeklinde konuştu.

AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı YapıldıSIRADAKİ HABER