HaberlerTekirdağ haberSTK'lar Halep'te yaşanan zulme ve teröre karşı tek yürek oldu

STK'lar Halep'te yaşanan zulme ve teröre karşı tek yürek oldu - Tekirdağ haber

Tekirdağ'da 33 sivil toplum kuruluşunun üyeleri, Halep'te ölen masum insanlar için gıyabi cenaze namazı kılarak, Beşiktaş'ta yaşanan terör saldırısını kınadı.

STK'lar Halep'te yaşanan zulme ve teröre karşı tek yürek oldu

Süleymanpaşa ilçesi Tuğlalı Park'ta toplanan grup, Halep'te ölen insanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı. Daha sonra grup adına basın açıklaması yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Tekirdağ İl Temsilcisi Süleyman Çalışkan, 33 sivil toplum kuruluşunun üyelerinin katıldığı bir etkinlikle Halep'te Müslümanlara karşı yapılan zulme karşı seslerini duyurmak istediklerini belirtti. Çalışkan, 'Suriye'de dünyanın gözü önünde sistematik bir katliam gerçekleştiriliyor. Özellikle de son dönemde Halep, Esed rejimi, İran ve Rus güçlerince havadan ve karadan gece gündüz bombalanıyor. Tüm bunlar yaşanırken uluslararası toplum üç maymunu oynuyor' dedi.
Beşiktaş'ta yaşanan ve çok sayıda polis memurunun şehit olduğu terör saldırısını da lanetlediklerini belirten Çalışkan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Bugün burada ümmet coğrafyasında kanayan yaramız Suriye için bir basın açıklaması tertip etmiştik. Ancak dün gece kanlı terör örgütü Beşiktaş'ta yine çirkin yüzünü gösterdi, polislerimizi şehit ettiler. Son yıllarda ülkemiz rotasını tam bağımsızlığa çevirirken uluslararası şer odakları birliğimize kastetmek için ellerindeki terör kartını açık açık kullanmaya başladılar. Gezi kalkışması, 17-25 Aralık yargı darbesi, kahpe 15 Temmuz darbe girişimi, ekonomik saldırılarla dize getiremedikleri ülkemizi, canlı bombalarla diz çöktürmeye çalışmaktadırlar. Rabbimizin karşısında secde edeceğiz. Ülkemiz insanları olarak bir tuğla gibi sımsıkı olup kardeşliğimizi zalimlerin yüzüne vuracağız. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.'
Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

STK’lar Halep’te yaşanan zulme ve teröre karşı tek yürek olduSIRADAKİ HABER