HaberlerBalıkesir haberBalıkesir Gazeteciler Cemiyetinden teröre tepki

Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinden teröre tepki - Balıkesir haber

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu yakınında, Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından meydana gelen iki ayrı terör saldırısıyla ilgili yayınladığı mesajda, Avrupa Birliği ile Amerika'yı terör örgütlerine karşı savaşta samimi olmaya çağırdı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinden teröre tepki

30'u polis 38 vatandaşın şehit düştüğü hain saldırı sonrası açıklama yapan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, 'İstanbul'da güvenlik güçlerimiz ile sivilleri hedef alan hain ve kalleş saldırıları lanetliyoruz. İnsan hayatına, huzur ve birlikteliğimize yönelik alçakça saldırılar, terörün acımasız yüzünü bir kez daha göstermiştir. Ateş sadece düştüğü yeri ve ocakları değil, milletçe hepimizin yüreğini de yakmıştır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve gazilerimize acil şifalar diliyoruz' dedi.
Türkiye'nin kendi sorunlarını kendi çözmeye başladığında, şer odakları tarafından düğmeye basıldığını ifade eden Demir, 'Türkiye ne zaman kendi sorunlarını kendi çözmeye başladığında, her manada bağımsız olmak amacıyla adımlar atmaya kalktığında sihirli bir güç hemen düğmeye basıyor. Kuklalar ve maşalar harekete geçiyor. Biz bunların kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Paris'te, Berlin'de, Brüksel'de yaşanan en küçük bir terör olayında kol kola girerek omuz omuza verenler, söz konusu Türkiye olduğunda ikircikli davranmaktan vazgeçmelidir. ABD ülkeleri, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin teröre karşı verdiği savaşa destek vermeye çağırıyoruz. Kan gölüne dönüştürdükleri Ortadoğu'da sözde demokrasi havarisi kesilen ülkeler, samimiyetlerini ortaya koymadıkları sürece, şehitlerimizin kanı iki yüzlü davranış sahiplerinin ellerinde olacaktır' şeklinde konuştu.
15 Temmuz'da kahramanlık destanı yazarak ülkesine ve demokrasisine sahip çıkan Türk Milletinin asla yenilmeyeceğini söyleyen demir, 'Türk milletinin birlik ve dirliği karşısında, terör, terör örgütleri, kukla ve maşalarla onların arkalarındaki güçler akamete uğrayacaktır. Bundan asla şüphemiz yoktur' dedi.SIRADAKİ HABER