Haberlerİstanbul haberTürkiye teröre karşı tek yürek oldu

Türkiye teröre karşı tek yürek oldu - İstanbul haber

Türkiye teröre karşı tek yürek oldu İstanbul'daki terör saldırısı, birçok ilde düzenlenen yürüyüş ve basın açıklamalarıyla kınandı. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe katılan vatandaşlar, terörü lanetledi.

Türkiye teröre karşı tek yürek oldu

İstanbul'da 38 kişinin şehit olduğu ve 155 kişinin yaralandığı terör saldırısı, birçok ilde düzenlenen yürüyüş ve basın açıklamalarıyla kınandı.

Tokat

İstanbul'daki terör saldırısına tepki amacıyla Tokat'ta yürüyüş düzenlendi.

Beşiktaş Vodafone Arena yakınındaki saldırıya tepki göstermek için Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde bir araya gelen vatandaşlar, terörü lanetledi.

Ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle Gaziosmanpaşa Bulvarı'ndaki Ali Paşa Camisi'ne doğru yürüyen vatandaşlar, "Polise uzanan eller kırılsın" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde slogan attı.

Ali Paşa Camisi'nde yatsı namazını kılan gruptakiler, şehitler için dua etti.

Adıyaman

Adıyaman'da, İstanbul'daki terör saldırısına tepki amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Adıyaman Lisesi önünde başlayan yürüyüşe, protokol üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Gruptakiler, Türk bayrakları ve slogan eşliğinde gerçekleştirdikleri yürüyüşün ardından Demokrasi Parkı önünde gıyabi cenaze namazı kıldı.

 

Elazığ

Elazığ'da sosyal medya üzerinden iletişim kurup bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüş yaparak İstanbul'daki terör saldırısına tepki gösterdi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda buluşan yüzlerce kişi, tekbir getirerek "Polise uzanan eller kırılsın, şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde slogan attı.

Balıkesir ve Kayseri

Balıkesir'de, İstanbul'daki terör saldırısı nedeniyle Mevlit Kandili programının ardından "Teröre Tepki Yürüyüşü" düzenlendi. Vatandaşlar, yürüyüş boyunca terörü lanetledi.

İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadı yakınlarında gerçekleştirilen terör saldırısı, Kayseri'de de protesto edildi. Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen Memur-Sen üyeleri ve vatandaşlar, hain saldırıyı kınadı.

Konya’nın Ilgın ve Seydişehir ilçelerinde, İstanbul'daki terör saldırısına tepki amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Sivas'ın Hafik ilçesinde de İstanbul'daki terör saldırısı protesto edildi.

 

Spor kulüpleri terörü lanetledi

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, bazı kulüp yöneticileri ve taraftarlarla terör saldırısının yaşandığı bölgeye karanfil bırakıp şehitler için dua etti.

Teröre lanet yürüyüşleri ve basın açıklamalarının yanı sıra yurt genelinde siyasi partilerin, meslek odalarının ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile spor kulüpleri, yayımladıkları mesajlarla terörü lanetledi.

Birçok siyasetçi, ünlü sporcu ve sanatçı da yayımladıkları mesajlar ve sosyal medyadaki paylaşımlarıyla İstanbul'daki hain terör saldırısını kınadı.

 SIRADAKİ HABER