HaberlerTrabzon haberBüyükşehir Belediyesi'nde raylı sistem toplantısı

Büyükşehir Belediyesi'nde raylı sistem toplantısı - Trabzon haber

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde hafif raylı sistem toplantısı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi'nde raylı sistem toplantısı

Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Büyükşehir Belediyesi tarafından Trabzon'a kazandırılacak olan hafif raylı sistem A'den Z'ye masaya yatırıldı.
Toplantının ardından konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon'a raylı sistem kazandırmak için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Gümrükçüoğlu 'Hemşehrilerimizin bildiği gibi Trabzon'da yatay hat boyunca raylı sistem projelerinin çalışması sürdürülüyor' diyen Gümrükçüoğlu, 'Bu projeler önceki açıklamalarımda da belirtmeye çalıştığım gibi Havaalanı-KTÜ C Kapısı'ndan itibaren Akyazı bölgesini içerecek şekilde detaylandırılıyor. Proje hazırlığı bakımından ise Akyazı'dan Akçaabat ilçesine kadar ve Havaalanı-KTÜ C Kapısı istikametinden Yomra ilçesine kadar bu mesafenin hepsini kapsayacak şekilde proje hazırlığı devam ettirilecek' diye konuştu.

'2017 sonunda inşaata başlamayı planlıyoruz'
Raylı sistem inşaatının 2017 sonunda başlamasını planladıklarını vurgulayan Başkan Gümrükçüoğlu, 'Muhtemelen 2017 yılının ilk yarısının sonrasında kaynak temini cihetine gidildiğinde 2017 sonu gibi ilk etap, yani Havalanı ile Akyazı bölgesi arasındaki bölgenin yine adım adım yapılması Trabzon'un gündemine gelmiş olacak. Bu konuda projeler tamamlandıktan sonra kamuoyuna tüm bilgiler iletilmiş olacak ve kamuoyunun, meslek kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, halkımızın bu konudaki talepleri dikkate alınacak. Bu konudaki yol haritasını, yolculuk sayısının artması, toplu taşımanın gerçekleştirilmesinin yanında Kanuni Bulvarının da hizmete girmesinden sonra, dikey hatlarda gerek otobüs taşımacılığının gerekse dolmuş-minibüs taşımacılığının da daha ulaşımı kolaylaştırıcı ve zaman tasarrufu sağlayacak tarzda Trabzon'umuzun günlük hayatına ve yazın nüfusu çok artan şehrimizde hizmet verilebilir hale getirilmiş olacaktır' dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nde raylı sistem toplantısıSIRADAKİ HABER