HaberlerKonya haberKonyalı şehit gözyaşlarıyla uğurlandı

Konyalı şehit gözyaşlarıyla uğurlandı - Konya haber

İstanbul'daki bombalı terör saldırılarında şehit olan polis memuru Metin Düzgün, memleketi Konya'da gözyaşları içinde ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Konyalı şehit gözyaşlarıyla uğurlandı

Şehit çevik kuvvet polisi Metin Düzgün'ün cenazesi gece geç saatlerde Konya'ya getirilerek Beyhekim Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Şehidin cenazesi bugün hastane morgundan alınarak helallik alınmak üzere merkez Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi'nde bulunan baba evine götürüldü. Burada helallik alınmasının ardından şehidin cenazesi Konya Şehitliği yanında bulunan Namazgah'a polislerin omzunda getirildi. Şehit Metin Düzgün için öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Şehidin omuzlara alınan cenazesi Konya Şehitliği'nde dualarla defnedildi. Şehidin babası Harun, annesi Hatice Düzgün ve yakınları büyük üzüntü yaşarken, bir buçuk yıl önce göreve başlayan Metin Düzgün'ün nişanlı olduğu öğrenildi.
Cenaze namazına, şehidin ailesi, yakınları, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, protokol mensupları, askeri ve sivil erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konyalı şehit gözyaşlarıyla uğurlandıSIRADAKİ HABER