HaberlerGaziantep haberVali Yerlikaya'dan terör saldırısına kınama

Vali Yerlikaya'dan terör saldırısına kınama - Gaziantep haber

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Beşiktaş'ta polise yönelik düzenlenen terör saldırısını kınadı.

Vali Yerlikaya'dan terör saldırısına kınama

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya,10 Aralık günü İstanbul'da yaşanan terör saldırının ardından hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyerek, '' Ülkemiz ve aziz milletimiz, İstanbul'da 10 Aralık gecesini kana bulayan, alçakça düzenlenmiş terör saldırılarına hedef oldu. Bir spor müsabakasındaki heyecan ve rekabeti en güzel şekilde yaşamak niyetiyle orada bulunan insanlarımız, onların emniyet ve huzurunu sağlamakla görevli Polislerimiz ve o sırada yoldan geçen bazı sivillerimiz, gözü dönmüş bir avuç hainin alçak saldırıları neticesinde şehit oldular ve yaralandılar.
Devletimizin bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine yönelen bu hain saldırılarda, aralarında Gaziantep'imizin kahraman evlatlarından Polis Memuru Adem Serin kardeşimizin de bulunduğu 38 sivil ve Polis memurumuz şehadet makamına erişti.
Şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları ali olsun. Bu hain saldırıda yaralanan polislerimiz ve vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.
Terörün, bu vahşetin her türlü değeri ve ahlakı çiğneyen yüzünün en çirkin haline, İstanbul'da bir kez daha şahit olduk.
Ülkemiz ne zaman, geleceğe yönelik olumlu bir adım atsa, cevabı hemen, terör örgütleri eliyle kan, can, vahşet, kaos olarak önümüze gelmektedir.
Bu şer odaklarına karşı cevabımız, başaramayacaksınız. Ülkemizi yıkıp, milletimizi bölemeyeceksiniz.
Asırlardır hür ve bağımsız yaşadığımız bu topraklarda, huzur ve birliğimize kast eden bütün terör örgütleriyle mücadele azim ve kararlılığımız asla dinmeyecektir.
Bu ve benzer alçak saldırıları gerçekleştiren hainler, Yüce Türk Adaleti önünde en kısa sürede hesap verecekler. Yaralılarımızın ahı yüreklerde, şehitlerimizin kanı da asla yerde kalmayacaktır.
Şehitlerimizin kıymetli aileleri ve aziz milletimize Rabbimden sabr-ı cemil niyaz ediyorum.
Aziz milletimizin ve hemşehrilerimizin başı sağolsun.SIRADAKİ HABER