HaberlerBerkay'ın annesinden acı feryat: 'Seni vermeyeceğim'

Berkay'ın annesinden acı feryat: 'Seni vermeyeceğim'

İstanbul'daki hain terör saldırısında hayatını kaybeden tıp fakültesi 2. sınıf öğrencisi Berkay Akbaş memleketi Sinop'ta son yolculuğuna uğurlandı.

Berkay'ın annesinden acı feryat: 'Seni vermeyeceğim'

İstanbul'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Berkay Akbaş'ın (19) cenazesi Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak dün akşam saatlerinde memleketi Sinop'a getirilmişti. 19 yaşında gençliğinin baharında hain saldırıda hayata veda eden Berkay Akbaş, bugün son kez evinin önüne getirildi. Bu sırada yakınlarının feryatları yürekleri dağladı. Çok sevdiği Fenerbahçe takımının bayrağıyla tabutu kaplanan Berkay için gözyaşları sel olup aktı.
Ayakta durmakta güçlük çeken baba Salim Akbaş ve acılı anne Zeynep Akbaş, oğullarının Türk bayrağı ve koyu taraftarı olduğu Fenerbahçe bayrağına sarılı tabutuna sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Anne Zeynep Akbaş, "Seni vermeyeceğim" diye feryat ederken, ablası Selin de fenalık geçirdi. Aile fertlerini acılı baba Salim Akbaş teselli etti.
Ardından Sinop Aleaddin Camisi’ne getirilen Berkay için öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Binlerce Sinoplunun katıldığı cenaze namazı sırasında Alaaddin Camisi avlusunda neredeyse izdiham yaşandı. Berkay Akbaş'ın cenazesi Alaaddin Camisi'nden itfaiye önüne kadar polis mangası tarafından taşındı. Şehit genç daha sonra cenaze arabasıyla kent mezarlığına götürüldü. 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Berkay Akbaş, gözyaşları arasında toprağa verildi.
Şehidin cenazesine Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Sinop Valisi Hasan İpek, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, CHP Milletvekili Engin Altay, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, şehidin yakınları ve binlerce vatandaş katıldı.

“Yeter ki terör bitsin”
Cenazede konuşan CHP Milletvekili Engin Altay, “Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın çok zor. Yakın arkadaşımın evladı kendi evladımız kadar üzgünüz. Bu son olsun. Dün Meclis’te parlamentoda bir çağrı yaptık. Gerekirse bütçeyi hemen bugün bitirelim hükümetin istediği ne kanun varsa, mecliste ne isteniyorsa biz bu yetkileri vermeye hazırız. Yeter ki terör bitsin. 79 milyon vatandaşlarımız terör örgütlerinin açık hedefi haline geldi. Bu sürdürülebilir bir durum değil. Kabul edilebilir bir durum değil. Türkiye bunu hak etmiyor. Bu son olsun Allah kimseye evlat acısı göstermesin” dedi.SIRADAKİ HABER