HaberlerAfyonkarahisar haberAfyonkarahisar'da 18 kişi FETÖ'den adliyeye sevk edildi

Afyonkarahisar'da 18 kişi FETÖ'den adliyeye sevk edildi - Afyonkarahisar haber

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yönelik Afyonkarahisar merkezli 5 kentte yapılan operasyonda gözaltına alınan 18 kişi adliyeye sevk edildi.

Afyonkarahisar'da 18 kişi FETÖ'den adliyeye sevk edildi

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, 5 kentte 26 kişi hakkında FETÖ bağlantısı olduğu iddiasıyla gözaltı kararı çıkarılmıştı. Operasyon, Afyonkarahisar merkezli olarak Ankara, Uşak, Şanlıurfa ve Adıyaman'da yapılmıştı. Afyonkarahisar il merkezinin yanı sıra İscehisar, Sandıklı, Emirdağ ilçelerinde de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 26 farklı adrese eş zamanlı baskınlar düzenlenmiş ve haklarında yakalama kararı bulunan 20 kişi gözaltına alınmıştı.
Gözaltına alınan şahıslardan 18'i hafta sonu emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edildi. Geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen şahıslar için ağır silahlı polislerin güvenlik alması dikkatlerden kaçmadı. Şahıslardan bazılarının ise getirildikleri otobüsten adliye dışında bekleyen yakınlarına el salladıkları da gözlendi. Plastik kelepçe ile elleri bağlı olan şahıslar polis tarafından otobüsten indirilerek adliyeye konuldu.
Şahısların savcılık sorgusunun ardından akşam saatlerinde hakim karşısına çıkarılmaları bekleniyor.

Afyonkarahisar’da 18 kişi FETÖ’den adliyeye sevk edildiSIRADAKİ HABER