HaberlerAnkara haberCebeci Kampüsünde terör protesto edildi

Cebeci Kampüsünde terör protesto edildi - Ankara haber

İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde gerçekleşen terör saldırısı Ankara Üniversitesi Cebesi Kampüsünde 'Vatansever Cebeci Öğrencileri' tarafından protesto edildi.

Cebeci Kampüsünde terör protesto edildi

Cebeci Kampüsü önünde toplanan öğrenciler ellerinde 'Hepimiz Türk polisiyiz, Türkiye'yi teröre teslim etmeyeceğiz' pankartı taşıyıp, basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasından ardından kampüs girişinde bulunan çevik kuvvet ekiplerine taziyelerini ileten öğrenciler, polislere karanfil verdi.

'Tüm sınıflara, fakültelere, Türk bayrağı asıyoruz'
Vatansever Cebeci Öğrencileri adına basın açıklaması yapan Eray Kara, 'Türkiye için ayağa kalkıyoruz. Tüm sınıflara, fakültelere, Türk bayrağı asıyoruz. Bugün Cebeci Kampüsümüzde, '2014 yılında Öcalan'a özgürlük, Kürdistan'a statü' yazan paçavraların asıldığı yere bağımsızlık simgemizi, şehitlerimizin uğruna can verdiği Türk bayrağımızı astık. Güvenlik güçlerimiz müsterih olmalıdır; Türk gençliği Türk polisinin yanındadır. Mehmetçik neyse polis de odur. Polis neyse Mehmetçik de odur. Vatansever üniversite gençliği polisimizin ve Mehmetçiğimizin yanındadır' diye konuştu.
Bir süre 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Kahrolsun Amerikan emperyalizmi', Kahrolsun PKK' şeklinde slogan atan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Cebeci Kampüsünde terör protesto edildiSIRADAKİ HABER