HaberlerGiresun haberGiresun Valisi Hasan Karahan'dan Çevik Kuvvet Şubesi'ne ziyaret

Giresun Valisi Hasan Karahan'dan Çevik Kuvvet Şubesi'ne ziyaret - Giresun haber

Giresun Hasan Karahan, İstanbul Beşiktaş'ta Çevik Kuvvet Polisleri'ne yönelik önceki gece düzenlenen bombalı terör saldırısı nedeniyle, Giresun İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nü ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.

Giresun Valisi Hasan Karahan'dan Çevik Kuvvet Şubesi'ne ziyaret

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memurları ile bir araya gelerek bir süre sohbet eden Vali Karahan, burada bir konuşmaya yaptı. 'Biz bir aileyiz' diyerek konuşmasına başlayan Karahan, 'Her zaman tatlı ve güzel günler için bir araya gelmiyoruz. Acılarımızı da paylaşıyoruz. Neticede biz bir aileyiz. Aynı yola baş koyduk. Devletimizin, milletimizin bekası içinde, geçmişte olduğu gibi bugünde elimizden geleni yapacağız. Buna canımızı vermekte dâhil. Polisimizde bunu her daim ispatlamıştır. Tüm şerefiyle, izzetiyle ve gururuyla milletin hizmetinde olduğunu her daim dosta düşmana göstermiştir' dedi.
Türk Polisinin kahramanca mücadelesine vurgu yapan Karahan, 'Emniyetimiz, Giresun'da da her daim 24 saat ayakta. Güzel işler, başarılı işler yapıyoruz. Emniyetimiz, asayişimiz iyi durumda. Ama dikkat edeceğiz. Hiç ummadık yerlerde de hainler eylem yapabiliyor. Hiç ummadığımız vatan köşesinde de saldırıya geçebiliyorlar. Dikkat edeceğiz, daima uyanık olacağız. Allah hepimizi devletimizi, milletimizi korusun. Onların eşlerini, evlatlarını, annelerini, babalarını her zaman el üstünde tutuyoruz. Her daim onlarla beraberiz. Allah bizlere daha fazla şehit göstermesin. Tekrar başımız sağolsun, Allah sizi korusun. Allah devletimize, milletimize güç versin' diye konuştu.
Çevik Kuvvet ziyaretinde meslektaşlarına yönelik yaptığı konuşmasında 'Arkadaşlarımızın kanını yerde bırakmayacağız' diyen İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk de 'Cumartesi akşamı İstanbul'da bölücü terör örgütünün haince bir eylemi sonucunda 30 yiğit kardeşimiz şehadet şerbetini içmiştir. Şuanda açıklanan rakamlara göre 8 vatandaşımızda hayatını kaybetmiştir. Dün İstanbul'da şehit olan arkadaşlarımız unutmasınlar ki bugün, Giresun Emniyet Müdürlüğü'nde çalışan personelin tamamı onların yerinde olmayı arzu edecek nitelikte ve vatan sevdası ile doludur. Sayın Valim başımızda bulunduğunuz süre içerisinde her türlü konuyu zatı halinize arz ettik ve sizin çok yakın desteğinizi gördük. Bugünde İstanbul'daki olaydan kaynaklı arkadaşlarımıza başsağlığı mesajınız ve ziyaretiniz için arkadaşlarım adına şükranlarımı arz ediyorum. Ve Sayın Valim size söz veriyoruz, arkadaşlarımızın kanını yerde bırakmayacağız. İşimizi daha güzel yapacağız, daha çok çalışacağız, daha çok gayret edeceğiz ve o arkadaşlarımızın emanetlerinin başı dik, alnı ak vaziyette ülkemizde yaşamalarını sağlayacağız' şeklinde konuştu.

Giresun Valisi Hasan Karahan’dan Çevik Kuvvet Şubesi’ne ziyaretSIRADAKİ HABER