HaberlerSivas haberŞehit aileleri idam istedi

Şehit aileleri idam istedi - Sivas haber

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, İstanbul'da yaşanan terör saldırısına tepki göstererek, 'Bu gözü dönmüş caniler bu aziz milletin huzurunda idam edilmediği sürece ne millet olarak ne de biz aileler olarak içimiz rahat etmeyecektir.' dedi.

Şehit aileleri idam istedi

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, dernek binasında yaptığı açıklamada İstanbul Beşiktaş'ta yapılan terör saldırısına tepki göstererek saldırıda şehit olanlara Allah'tan rahmet diledi. Türkiye Cumhuriyet devletini bölmek, parçalamak isteyen dış mihrakların Türkiye'nin huzurunun ve ekonomisinin iyi olmasını istemediğini belirten Hızal, 'Bu milletin huzurunu kaçırmak için, içimizdeki maşaları kullanarak bizi içimizden yok etmeye çalışıyorlar. Bu milleti sindireceklerini, bu millete diz çöktüreceklerini, bu milleti yıldıracaklarını kopartacaklarını zanneden hainlerin unuttuğu bir şey var o da bu millet. Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle bir bütünüz et ve tırnağız. Birbirimizden kopartmaya ne kadar çalışırsanız çalışın bunu başaramayacaksınız. Buna gücünüz yetmeyecektir. Bu yapılan haince, kalleşçe saldırılarda biz milletçe birbirimize daha çok sarılacağız, daha çok kenetleneceğiz, bir olacağız. Tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan olacağız.' diye konuştu.

'İdamın gazi meclisten çıkmasını istiyoruz'
Şehit aileleri ve gaziler olarak idamın gelmesini istediklerini ifade eden Hızal, 'Bu gözü dönmüş caniler bu aziz milletin huzurunda idam edilmediği sürece ne millet olarak ne de biz aileler olarak içimiz rahat etmeyecektir. Bizler bu acılar karşısında şehitlik ve gazilik makamı ve vatan olduğu sürece bin defa şehit olmaya bin defa gazi olmaya hazırız. Yeter ki bu acıları bizlere yaşatan hainlere gereken cezalar verildiği sürece bu millet her zaman devletinin ve milletinin arkasında duracaktır.' ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER