HaberlerBalıkesir haberTürk Eğitim-Sen'den teröre tepki

Türk Eğitim-Sen'den teröre tepki - Balıkesir haber

Türkiye Kamu-Sen Balıkesir il temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Balıkesir 1 No'lu Şube Başkanı Yılmaz Kuran, İstanbul'daki hain saldırıya tepki göstererek, bir an önce idam yasasının çıkmasını istedi.

Türk Eğitim-Sen'den teröre tepki

Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Balıkesir 1 No'lu Şube Başkanı Yılmaz Kuran ve yönetim kurulu üyeleri bir basın açıklaması yaparak İstanbul'daki hain saldırıyı kınadı. Başkan Kuran, 'Canımız yanıyor. İçimiz acıyor. Millet olarak yaşadığımız acıyı dile getirmeye kelimelerin yetersiz kalıyor. Artık bu acılar bitsin, anaların, babaların, evlatların canları yanmasın, göz yaşları dinsin diyoruz' dedi.
Son yıllarda kargaşa, korku ve kaos oluşturmaya çalışan hain terör örgütünün bir kez daha çirkin yüzünü gösterdiğini söyleyen Kuran, 'İstanbul Beşiktaş'ta ve Maçka parkında eş zamanlı olarak düzenlenen, Çevik Kuvvet polislerimizi hedef alan hain saldırıda 33'ü Polis 8 sivil, 41 vatandaşımız şehit olmuş, 155 vatandaşımız da yaralanmıştır' şeklinde konuştu. Bu ülkeyi kan gölüne çevirerek birlik ve beraberliğe darbe vurmak isteyenlerin başarılı olamayacakları söyleyen Başkan Kuran, 'Bilinmelidir ki bu milletin varlığı ve birliğine yönelik olarak yapılan her türlü saldırı bizleri birbirimize daha da kenetlemekte, saflarımızı daha da sıklaştırmaktadır. Bu milletin üzerinde hain ve sinsi planlar yapanların hevesleri geçmişte olduğu gibi bugünde kursaklarında kalacaktır. Şehit olan evlatlarımız bu vatan için canlarını verdiler. Artık sözün bittiği yere geldik. Yetkililerden icraat istiyoruz hem de en sert şekilde gerekli bütün yasaları çıkartıp idamı da getirerek akan kanın durdurulmalarını istiyoruz. Terör faaliyetlerinde parmağı olan,destekleyen yardım ve yataklık eden kim varsa; konumuna, makamına, yerine, gücüne bakılmaksızın herkes suçları ve kusurları ölçüsünde cezalandırılmalıdır. Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilciliğine bağlı şubeler olarak İstanbul'da yaşanan bu hain terör saldırısını bir kez daha lanetliyor, şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet, aileleri ve milletimize baş sağlığı diliyor, yaralılarımıza ise acil şifalar temenni ediyoruz' dedi.SIRADAKİ HABER