HaberlerAntalya haberKent konseyi terör saldırısını kınadı

Kent konseyi terör saldırısını kınadı - Antalya haber

Antalya Kent Konseyi, 10 Aralık günü İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan ve 36 polis, 8 vatandaşın şehit olduğu terör saldırısıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Kent konseyi terör saldırısını kınadı

Demokrasinin ön koşulu olan hukuk devletinden ödün verilemeyaceğini, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğü için tüm siyasi partilerin ön koşulsuz Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında soruna çözüm araması gerektiğine dikkat çekilen açıklamada bu çabalara sivil toplum örgütleri ve toplum içinde yer alan sağduyulu kanaat önderlerinin destek vermesi ve karanlık güçlerin halkı birbirine düşürmesine izin vermeden güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarının durdurulması için gerekin yapılması gerektiği kaydedildi.
Terör hatta ihanet teşhisinin bile yetersiz kaldığı bu noktada toplumun tüm kesimi asıl gücümüz olan ortak bir vatan ve millet duyarlılığını ortaya koymaya çaıran açıklamada ' Ülkeyi bölme çabasında olan tüm terör örgütleri ve onlara taşeronluk yapanların güvenlik güçlerimize yaptığı saldırıları lanetliyor ve kınıyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.' denildi.SIRADAKİ HABER