HaberlerLefkoşa haberKKTC'de teröre lanet yürüyüşü

KKTC'de teröre lanet yürüyüşü - Lefkoşa haber

KKTC'de Türkiye'de düzenlenen son saldırıda şehit düşenler nezdinde tüm şehitler için Lefkoşa Şehitler Abidesi önünde bugün anma töreni düzenledi.

KKTC'de teröre lanet yürüyüşü

KKTC'de tüm şehitler için anma töreni düzenledi. Saygı duruşu ile başlayan törende, İstiklal Marşı'nın okunması, Şehitler Abidesi'ne çelenk konulmasının ardından KKTC İnisiyatifi Sözcüsü Erkan Eğmez, basın bildirisi okudu. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve tüm Türkiye halkına başsağlığı, yaralılara şifa dileklerinde bulunulan bildiride, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde düzenlenen saldırı şiddetle kınandı. Saldırının, özelde Türk polisine karşı düzenlendiği, masum insanların canının hiçe sayıldığı kaydedilen açıklamada, terör örgütlerine gereken cevabın en sert şekilde verilmesi gerektiği belirtildi. Türkiye'nin bütünlüğüne kast eden terör örgütlerinin düzenlediği saldırıların kendilerini yıldırmayacağı kaydedilen bildiride, 'Millet olarak yılmadan gelecek olan her tehditte karşı anavatan ile birlikte KKTC olarak mücadele edeceğiz' denildi.
Ahmet İşcan ise törenin başında yaptığı açıklamada, 10 Aralık'ta düzenlenen terör saldırısını kınamak ve Türk halkı ile dayanışmayı göstermek için toplandıklarını ifade etti. İşcan, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Tören, dua okunmasının ardından sona erdi.

KKTC’de teröre lanet yürüyüşüSIRADAKİ HABER