HaberlerOrdu haberBalkanlıoğlu: 'Turizm pastasını büyüteceğiz'

Balkanlıoğlu: 'Turizm pastasını büyüteceğiz' - Ordu haber

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu'nun Karadeniz Bölgesi'ndeki turizm pastasını bölmeyi değil, bilakis turizm pastasını büyütmeyi hedeflediklerini belirterek, 'Biz pastayı büyütme taraftarıyız. Ulaşılamayan başka ülkelere ulaşarak Karadeniz turizmine, Ordu turizmine daha büyük katkı sağlamak istiyoruz' dedi.

Balkanlıoğlu: 'Turizm pastasını büyüteceğiz'

Ordu Seyahat Acenteleri ve Otelleri Platformu Derneği Başkanı Ali Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, Vali İrfan Balkanlıoğlu'nu makamında ziyaret etti. Ordu'da yeni kurulan ve bir süre önce ilk genel kurul toplantısını gerçekleştiren Ordu Seyahat Acenteleri ve Otelleri Platformu Derneği yöneticilerinin ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, yeni derneğin hayırlı olması dileğinde bulundu. Vali Balkanlıoğlu, 'Ordu güzel bir şehir. Diğer bölgelere göre ziyaretçimiz çok fazla değil. Hep teğet geçilen bir il konumundaydık. İnsanlar hem içeride, hem dışarıda 'Ordu'ya gidelim kalıp, dinlenelim' demiyorlardı. Sadece gezi destinasyonlarında çok kısa bir yer alıyordu. Bizler Ordu'nun gezmeye, görmeye değer, çok güzel bir il olduğunu, hatta bir gün değil, 10 gün, 15 gün kalınabilecek, gezmekle bitirilemeyecek güzelliklere sahip olduğunu gördük ve bu güzellikleri tanıtmak amacıyla tanıtım çalışmalarına ağırlık verdik' diye konuştu.

'Pastayı bölmeyi değil büyütmeyi hedefliyoruz'
'Biz pastayı büyütme taraftarıyız. Ulaşılamayan başka ülkelere ulaşarak Karadeniz turizmine, Ordu turizmine daha büyük katkı sağlamak istiyoruz' diyen Vali Balkanlıoğlu, şöyle konuştu: 'Ordu'nun şansını daha fazla artırabiliriz. Biz bunun için el ele verdik. Arap ülkelerinden 3 sefer önemli gazetecileri Ordu'ya getirdik. Ayrıca, tüm kanallarda, televizyon programlarında, gazetelerde, sosyal medya fenomenleri kendi sayfalarında Ordu'ya çok fazla yer verdi. Bunlar gittikleri her yerde de Ordu'yu anlatıyorlar. Bu çalışmalar, tohum ekmek gibi ya da kronik bir hastalığın tedavisi gibi sürekli yapılması gereken çabalar, zaman içerisinde meyvesini verecek konular. Biz idare olarak, devlet olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bundan sonrası Ordulu müteşebbislerle sizlere bağlı olacak. Sizlerin örgütlenmesi, gezi destinasyonları oluşturmanız önemli. Yaz aylarında Arabistan'dan 100 uçağın Ordu'ya gelecek. Bu insanlara hoşça vakit geçirebileceği çeşitli seçenekler sunmak size düşüyor.'
Vali İrfan Balkanlıoğlu, 'Birlikte çalışacağız. Sizleri tanıdığıma memnun oldum. Başarılı olacağınıza inanıyorum. Ordu'da fındık dışında da önemli bir gelir kaynağını hep birlikte oluştururuz. Slogan, Orduya gel huzur bul' diyerek sözlerini tamamladı.
Ordu Seyahat Acenteleri ve Otelleri Platformu Derneği Başkanı Ali Aydın ise yaptığı konuşmada, 'Ordu'da yaptığı turizm çalışmalarından dolayı sayın valimizi kutluyoruz. Diğer valililerimizin de bu şehre katkıları olmuştur. Fakat bu şehrin kimliği adına, kişiliği adına önemli bir adım atarak, fındığın çok katkısı olmayan şehirde bir turizm şehri haline getirdiğiniz için size teşekkür ediyoruz. Bu kadar çalışmaya, bu kadar azimli bir duruşa karşın Ordu'nun gerçek sahada olan acentelerini bireysel anlamda tanıyorsunuz. Bizler toplumsal bir örgüt olarak ta sizlere yardımcı olmak adına böyle bir adım attık. Sizin gösterdiğiniz yolda yapılması gereken her şeyi yapmaya hazırız. Ordu'da turizmin daha hızlı gelişmesi için çalışacağız. Bizimle birlikte olanlar Ordu turizmi için elini taşın altına koymuştur' dedi ve kabulünden dolayı Vali İrfan Balkanlıoğlu'na teşekkürlerini sundu.SIRADAKİ HABER