HaberlerAdıyaman haberAlkayış: 'Terör saldırısında hedef Türkiye'nin istikrarıdır'

Alkayış: 'Terör saldırısında hedef Türkiye'nin istikrarıdır' - Adıyaman haber

Hukukçular Derneği Adıyaman İl Temsilcisi Av. Mustafa Alkayış, İstanbul'da yapılan terör saldırısının hedefinde Türkiye'nin istikrarı olduğunu kaydetti.

Alkayış: 'Terör saldırısında hedef Türkiye'nin istikrarıdır'

Hukukçular Derneği Adıyaman İl Temsilcisi Av. Mustafa Alkayış, polise yönelik bu alçakça saldırının amacının ülkenin huzur ve esenliğini bozmak, insanları endişeye sevk etmek ve ülkenin üzerinde kirli emelleri olanlara yer açmak olduğunu söyledi.
Başkan Alkayış, 'Ülkemiz ve bölgemiz açısından kritik kararların verildiği bir sürede bu saldırının yapılmış olması manidardır.Türkiye üzerinde kirli emelleri olanların, karanlık düşüncelerinin sonucu olarak yapılmış bir terör saldırısı ile karşı karşıyayız. Saldırıda hedef istikrar ve güven ortamıdır. Bu saldırıyı en ağır kelimelerle telin ediyoruz. Ülke olarak birliğimizi hedefleyen saldırıya odaklanmamız gerekir. Birlik ve beraberliğe her zamandan daha fazla ihtiyaç duyulan bir anda vakıanın siyaset konusu yapılması kabul edilemez. Vatandaşın yaşama hakkına kasteden bu saldırıyı,dayanışma içerisinde kalarak bertaraf edebiliriz. Ülkenin geleceği ve esenliği,toplumun huzur ve refahına sahip çıkmalıyız.Yaşam hakkı tüm hakların üstünde en temel haktır' dedi.
Alkayış açıklamasının devamında, 'Birbirimize düşmemiz, ortak dilden uzaklaşmamız, birbirimize şüphe ile bakmamız bu cinayeti planlayanların en büyük beklentisidir. Farklı düşüncelere sahipsek de, beraberiz. Aynı kaderi paylaşıyoruz. Bu ülkenin yurttaşları olarak kıyamete kadar da birlikte olacağız. Saldırının hedefinin birliğimiz olduğunu asla unutmamamız gerekir. Bu kanlı saldırılara rağmen medeniyet değerlerinden beslenen milletimiz sağduyusunu korumuştur. Terör saldırısı sonrası toplumun tüm kesimleri ortak bir ruhla hareket etmiştir. Anadolu insanı geçmişte olduğu gibi bu günleri de hep birlikte aşacak donanıma sahiptir. Saldırının tüm ayrıntılarının gün yüzüne çıkarılmasını ve suçluların adaletin önünde hesap vermesini bekliyoruz. Bu saldırıda hayatını kaybeden polislerimize ve sivil vatandaşlarımıza tekrardan Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.Milletimizin başı sağ olsun' ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER