Haberlerİstanbul haberDolmuşçular İstanbul'daki Terör Saldırısını Protesto Etti

Dolmuşçular İstanbul'daki Terör Saldırısını Protesto Etti - İstanbul haber

Anadolu yakasında bir araya gelen 100'e yakın dolmuşçu, Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla kornalar çalarak Beşiktaş'taki Şehitler Tepesine gelip İstanbul'da yaşanan terör saldırısını protesto etti.

Dolmuşçular İstanbul'daki Terör Saldırısını Protesto Etti

Anadolu yakasında bir araya gelen Kadıköy-Taksim seferini yapan 100'e yakın dolmuşçu, Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla kornalar çalarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçerek saldırının meydana geldiği Beşiktaş'taki Şehitler Tepesine geldi. Konvoy halinde patlamanın olduğu yerde tur atan dolmuşçular, araçlarından inerek büyük bir Türk bayrağı açıp şehitlerin anısına saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu. Dolmuşçular, daha sonra dualar okuyarak saldırının olduğu yere çiçek bıraktı.
Terör saldırısında bir arkadaşlarının da şehit olduğunu belirten İstanbul Taksi ve Dolmuş Hizmetleri Derneği Başkanı Cemal Keleş, 'Şehitlerimiz bu vatan için canını verdi. Bu vatanı asla böldürmeyeceğiz. Yüreğimiz kan ağlamakta. Bu camiaya çok büyük bir darbe atıldı. Çok üzgünüz. Yüreğimiz parçalandı. Bu saldırıda biz de bir arkadaşımız kaybettik. Velat Demiroğlunu kaybettik. Bir canımızı alsalar bin can vermeye hazırız.' dedi. Konuşmanın ardından, dolmuşçular polise sarılarak çiçek verdi.

Dolmuşçular İstanbul’daki Terör Saldırısını Protesto EttiSIRADAKİ HABER