HaberlerKırklareli haberÜniversitelerarası Basketbol 2. Lig Grup Müsabakaları başladı

Üniversitelerarası Basketbol 2. Lig Grup Müsabakaları başladı - Kırklareli haber

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversitelerarası Basketbol 2. Lig Grup Müsabakaları Kırklareli Üniversitesi ev sahipliğinde başladı.

Üniversitelerarası Basketbol 2. Lig Grup Müsabakaları başladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi bayan, Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi erkek takımlarının katıldığı müsabakalar öncesinde açılış töreni gerçekleştirildi.
Kırklareli Üniversitesi Vali Mustafa Yaman Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen törene, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Şengörür, Genel Sekreter Ergün Erbay, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkan V. Ertuğrul Ceylan, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkan V. İlker Tulga, İdari ve Mali İşler Daire Başkan V. Tuğrul Yavuz, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkan V. Alaattin Yerlikaya, Üniversite akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.
5 gün boyunca devam edecek Üniversitelerarası Basketbol 2. Lig Grup Müsabakalarının açılışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından başladı.
Oynanan ilk karşılaşmada Namık Kemal Üniversitesi erkek basketbol takımı, Sakarya Üniversitesi erkek basketbol takımını 89-75 yendi.

Üniversitelerarası Basketbol 2. Lig Grup Müsabakaları başladıSIRADAKİ HABER