HaberlerAydın haberDidim Demokrasi Platformu'ndan teröre kınama

Didim Demokrasi Platformu'ndan teröre kınama - Aydın haber

İstanbul'da meydana gelen bombalı terör saldırısında 36 Polis, 8'i sivil toplam 44 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı Didim Demokrasi Platformu'nca kınandı.

Didim Demokrasi Platformu'ndan teröre kınama

Didim Demokrasi Platformuna oluşturan siyasi partileri sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri Didim Kent Meydanında bir araya geldi. 'Artık yeter insanlığa karşı işlenen tüm katliamları kınıyoruz' pankartı açan platform üyeleri adına basın açıklamasını Eğitim Sen Didim Temsilcisi Turgay Elçi okudu.
Elçi tarafından okunan basın açıklamasında şunlar kaydedildi; '10 Ekim Ankara katliamının 14. ayında, anmasını yaptığımız 10 Aralık 2016 tarihinde, İstanbul'da gerçekleşen saldırıyla en az 39 insanımızı yitirdiğimiz, 155 insanımızın yaralandığı İstanbul Dolmabahçe katliamı, acılarımızın üzerine yeni acılar ekledi.Öncelikle bu saldırıyı şiddetle lanetliyor, ölenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.Her katliamdan sonra, saldırıları kınayan ve lanetleyen açıklamalar yapmak, maalesef acıyı, göz yaşını, akan kanı durdurmaya yetmemektedir.Genel seçimlerin yapıldığı 7 Haziran 2015'ten itibaren 20'nin üzerinde bombalı saldırıda yüzlerce yurttaşını yitirmiş bir ülkede hızla yükselen şiddetin nedenlerini sormamız gerekmektedir'

Didim Demokrasi Platformu’ndan teröre kınamaSIRADAKİ HABER