HaberlerŞanlıurfa haberBasketbol Gençler A Müsabakaları sona erdi

Basketbol Gençler A Müsabakaları sona erdi - Şanlıurfa haber

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Basketbol Gençler A müsabakaları sona erdi.

Basketbol Gençler A Müsabakaları sona erdi

Kızlardan 8 takım ve 80 sporcu, erkeklerden ise 23 takım 230 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği müsabakada kızlarda Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi şampiyon olurken, erkeklerde ise Şanlıurfa Doğa Okulları Anadolu lisesi şampiyon oldu. Geleceğe sağlıklı nesiller yetiştirmek için bu tür etkinliklerin önemli olduğunu belirten Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Murat Bağış, turnuvaların her yıl düzenli olarak devam edeceğini söyledi. Şube Müdürü Bağış, 'Okul sporlarındaki amacımız, gençleri spor ile iç içe tutmak, daha sağlıklı nesiller yetiştirmek ve buradan keşfedilen yetenekli sporcuları gözlemleyerek onların başarılarına katkı sağlamaktır' ifadelerini kullandı. Okul Sporları Basketbol Gençler A kategorisinde dereceye giren ilk dört okul ise, genç kızlarda Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi birinci, ÇEAŞ Anadolu Lisesi ikinci, Şanlıurfa Doğa Okulları Anadolu Lisesi üçüncü ve Yusuf İzzettin ve Saadettin Bilen Anadolu Lisesi ise dördüncü oldu.
Genç erkeklerde ise, Şanlıurfa Doğa Okulları birinci, GAP Anadolu Lisesi ikinci, Özel Saraç İlgi Anadolu Lisesi üçüncü ve Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi dördüncü oldu.

Basketbol Gençler A Müsabakaları sona erdiSIRADAKİ HABER