HaberlerKocaeli haber'15 Temmuz Şehidan-ı Şeb-i Arus' programında şehitler anılacak

'15 Temmuz Şehidan-ı Şeb-i Arus' programında şehitler anılacak - Kocaeli haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek '15 Temmuz Şehidan-ı Şeb-i Arus' programında Hz. Mevlana ve şehitler anılacak.

'15 Temmuz Şehidan-ı Şeb-i Arus' programında şehitler anılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Hz. Mevlana'nın 743. ölüm yıldönümünde özel bir program hazırlandı. 15 Temmuz Şehitlerine adanmış, Vatan ve Yaradan Aşk'ının vurgulanacağı '15 Temmuz Şehidan-ı Şeb-i Arus' programı 14 Aralık Çarşamba saat 20.00'de SDKM'de gerçekleştirilecek.
Hazreti Mevlâna'nın en sevgiliyle buluştuğu gün olan Şeb-i Arus, bu yıl 15 Temmuz şehitlerine adanmış, Vatan ve Yaradan aşkının vurgulanacağı Şehidan-ı Şeb-i Arus adıyla anılacak. 14 Aralık Çarşamba saat 20.00'de SDKM'de gerçekleştirilecek 15 Temmuz Şehidan-ı Şeb-i Arus töreninde, solistler Melihat Gülses ve Halil Necipoğlu ezgileriyle yer alacak.
Hz. Mevlana'nın mesnevisinden derlenen 'Etme', Yeni Cami avlusunda ezan sesi var, Biz kısık sesleriz minareleri sen ezansız bırakma Allah'ım, Uyan ey gözlerim, Ezelden aşinanım ben, Yemen Türküsü, Derman arardım derdime, Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol, Çanakkale mersiyesi ve Şehitlerin ser çeşmesi gibi eserleri seslendirecek solistler Melihat Gülses ve Halil Necipoğlu konseri ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okunacak. Yapılacak duanın ardından program sona erecek.SIRADAKİ HABER