HaberlerKonya haberBüyükşehir Meclisi terörü lanetledi

Büyükşehir Meclisi terörü lanetledi - Konya haber

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde grubu bulunan siyasi partiler, İstanbul'da düzenlenen hain terör saldırısını kınadı.

Büyükşehir Meclisi terörü lanetledi

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde grubu bulunan siyasi partiler, İstanbul'da çevik kuvvet polislerini hedef alan hain terör saldırısını ortak bir açıklama ile kınadı. Meclis Başkan Vekili Mithat Büyükalim tarafından oturumun yönetildiği Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gündem maddelerine geçmeden önce İstanbul'daki hain saldırı kınandı. Büyükalim, 'Bu saldırılar birliğimize, dirliğimize zarar veremez. İnşallah bu olaylar son olur. Meclis olarak saldırıyı şiddetle kınıyoruz' dedi.
'Milletimizin birlik ve beraberliği bozulmayacaktır'
Mecliste bulunan gruplar adına ortak bir açıklama yapan AK Parti Grup Başkan Vekili Mahmut Sami Şahin, İstanbul'da gerçekleştirilen hain saldırının aziz Türk Milleti'nin birliğine, bekasına, bütünlüğüne yönelik vahşi bir terörist saldırı olduğunu kaydetti. Mahmut Sami Şahin'in Meclis adına yaptığı açıklamada, 'Bu terör saldırısıyla hiçbir kutsalı tanımayan teröristler, bir kez daha insanlık dışı yöntemlerini devreye sokmuşlardır. Hangi terör örgütü olursa olsun bu saldırıyı yapanlar bilsinler ki, aziz milletimizin birlik ve beraberliği bozulmayacak, bilakis daha da güçlenecektir. Terör hiçbir zaman Türkiye'yi teslim alamayacak, aziz milletimizi yıldıramayacaktır. Zira, kadim bir geçmişe sahip bu asil millet, şanlı tarihi boyunca önüne çıkan birçok engeli birlik ve beraberliğini koruyarak, ortak akıl ve bilinci devreye sokarak bertaraf etmiştir' diye konuştu.

'Milletimizin güçlü iradesi terörü yok edecektir'
Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Şanlı tarihimizden aldığımız bu güç ile terör saldırıları karşısında millet olarak topyekûn mücadele edeceğimizden ve birbirimize daha da kenetleneceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Teröre vereceğimiz en güzel cevap kardeşliğimizi güçlendirmektir. Daha önce PKK; DHKPC, FETÖ ve diğer terör örgütlerinin benzer şekilde yaptığı terör eylemleri karşısında millet olarak nasıl dik durduysak, nasıl terörün amacını boşa çıkarttıysak, yine aynı şekilde çelikten bir irade ortaya koyacağız. Geçmişte defalarca canlı bomba eylemlerine girişen ve masum insanları katleden PKK ve DEAŞ gibi kanlı terör örgütlerinin ve onların arkasındaki güçlerin ve destekçilerinin, milletimizin bu güçlü iradesi karşısında yok olacağı aşikardır. İnsanlık dışı teröristler yenilecek, asil Türk Milleti ve devleti muzaffer olacaktır. Millete kastetmeye kalkışan teröristler ya yok olacaklar ya da adalete hesap vereceklerdir. 15 Temmuz'da milletimize ve onun iradesine yapılan FETÖ girişiminde ortaya koyduğumuz milli şuuru bu terör saldırılarında da gösterdiğimizi aziz milletimizin dikkatlerine sunuyoruz. Bu hain saldırıyı Konya Büyükşehir Belediye Meclisi olarak da lanetle kınıyoruz. Aziz milletimizin huzuru için verdiği mücadelede güvenlik güçlerimizin sonuna kadar yanındayız. Bu terör saldırısı neticesinde şehit olan tüm polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah rahmet diliyor, Türk halkının başı sağ olsun diyoruz.'

Büyükşehir Meclisi terörü lanetlediSIRADAKİ HABER