HaberlerGaziantep haberTerör algısı, sınır illerindeki turizmi olumsuz etkiledi

Terör algısı, sınır illerindeki turizmi olumsuz etkiledi - Gaziantep haber

Suriye ve Güneydoğu'da yaşanan terör olaylar nedeniyle oluşturulan algı, sınır illerinde turizm sektörünü olumsuz yönde etkiliyor.

Terör algısı, sınır illerindeki turizmi olumsuz etkiledi

Gaziantepli turizmciler, kentte güvenlik sorununun bulunmadığını belirterek, 'Avrupa'da bir kent ne kadar güvenli ise Gaziantep de en az o kadar güvenlidir' diyerek çağrıda bulundu. Şirehan Group Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Kavas, Gaziantep'le ilgili olumsuz algıyı değiştirmek için tanıtım faaliyetlerine yoğunluk verilmesi gerektiğini söyledi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in başlattığı, 'Şimdi Gaziantep'e gelme zamanı' isimli kampanyanın çok önemli olduğunu belirten Eyyüp Kavas, tüm kurum ve kuruluşların Gaziantep'in tanıtımına katkı sunmasını istedi.
Gaziantep'e Ve Türkiye'ye güveniyoruz
Gaziantep'in eskiden olduğu gibi yine çalışmaya ve üretmeye devam ettiğini belirten Şirehan Group Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Kavas, 'Gaziantep, Türkiye'nin en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden birisi. Şehrimiz girişimciliği ile sadece Türkiye'ye değil, dünyaya örnek olmuş. Gaziantep eskiden nasılsa şimdi de aynı şekilde çalışmaya, üretmeye devam ediyor. Kentimizde savaş yok. Asayiş sorunu yok. Bugün batıdaki, hatta Avrupa'daki bir kent ne kadar güvenli ise Gaziantep de o kadar güvenlidir. Terör ise tüm dünyanın sorunu. Nasıl ki, Paris'te eylem yapıyorlarsa, Türkiye'de de yapabiliyorlar. Biz Gaziantep'e ve Türkiye'ye güveniyoruz. Yaşanan sıkıntıların geçici olduğunu düşünüyoruz' dedi.
Gastronomi büyük bir avantaj
Yerli ve yabancı turistlerin Gaziantep'e gelmesi için çok neden bulunduğuna dikkat çeken Eyyüp Kavas, dünyanın en zengin mutfaklarından birine sahip olan Gaziantep'in bu avantajını iyi kullanması gerektiğini belirtti. Eyyüp Kavas, 'Gastronomideki başarımız UNESCO tarafından da tescillendi. Artık yemek denilince, lezzet denilince Gaziantep akla geliyor. Gaziantep yemeklerini bir kez tadan, tekrar bu şehre gelmek için fırsat kolluyor. Gaziantep olarak aynı zamanda bir tarih ve kültür kentiyiz. 5 Antik kentimizle birlikte önemli bir arkeolojik potansiyele sahibiz. Biz bu zenginliklerimizi iyi tanıtırsak dünyanın her tarafından turist çekeriz' ifadelerini kullandı.
Ş'ahin'e teşekkür ediyoruz'
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e, Gaziantep'le ilgili olumsuz algıları yok etmek ve turizm sektörünü yeniden canlandırmak için yaptığı çalışmalar için teşekkür eden Şirehan Group Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Kavas, 'Gaziantep olarak Fatma Şahin gibi başarılı bir belediye başkanına sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Başkanımız Gaziantep'le ilgili olumsuz imajı yıkmak için büyük çaba sarf ediyor. Kendisine teşekkür ediyoruz ve her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Gaziantep'te yaşayan herkesi de bu konuda destek vermeye davet ediyoruz' ifadelerini kullandı.
Şirehan AVM'DE kiralar TL İle ödeniyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türk Lirası ile ilgili çağrısına da destek veren Şirehan Group Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Kavas, Şirehan AVM'deki tüm kiraların Dolar değil TL olarak ödendiğini söyledi. Kavas, 'Şirehan Otel'in yanında alışveriş merkezimiz de bulunuyor. Alışveriş merkezimizdeki kiraların büyük bir çoğunluğu TL olarak ödeniyordu. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine Dolarla ödenen kiraları da Türk Lirası'na dönüştürdük. Biz Şirehan Group olarak Türk Lirasına ve Türkiye'ye güveniyoruz. Eğer bizler birlik ve beraberlik içinde hareket edersek, hiçbir güç Türkiye'nin dünyadaki yükselişine engel olamayacaktır' diye konuştu.

Terör algısı, sınır illerindeki turizmi olumsuz etkilediSIRADAKİ HABER