HaberlerAnkara haberAnkara Üniversitesi öğrencilerinden teröre lanet, polise destek açıklaması

Ankara Üniversitesi öğrencilerinden teröre lanet, polise destek açıklaması - Ankara haber

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü öğrencileri, İstanbul'da 44 kişinin şehit olduğu terör saldırı sonrası, polise destek açıklaması yaptı.

Ankara Üniversitesi öğrencilerinden teröre lanet, polise destek açıklaması

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü öğrencileri, İstanbul'da Beşiktaş stadı yakınlarında meydana gelen ve 44 kişinin şehit olduğu hain terör saldırısı sonrası hayatını kaybedenleri anarak, polise destek açıklaması yaptı. Türk bayrakları ve 'Bir ölür bin diriliriz', 'Varlığın Türk varlığına armağan olsun' yazılı dövizlerle kampüs önünde toplanan öğrenciler çevrede güvenlik önlemleri alan çevik kuvvet polislerine karanfil verdi.
Öğrenciler yaptıkları basın açıklamasında, 'Kanlı küresel oyunun son perdesi 10 Aralık tarihinde İstanbul'daki patlama ile sahnelenmiştir. 44 öasum insanımız katledilmiş, terör en çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. Bizler Cebeci Kampüsünün vatansever öğrencileri olarak, kişisel haklarımızdan en önemlisi olan yaşam hakkımızın elimizden alındığı, terör ve şiddetin yoğunlaşarak ülkemizin sürekli bir çatışma iklimine çekilmeye çalışıldığı bu dönemde; canımızın, malımızın, namusumuz olan bayrağımızın güvenliği için gözünü kırpmadan canını feda eden askerlerimizin ve polisimizin her şartta yanında olduğumuzu beyan ederiz' ifadelerini kullandı.

Ankara Üniversitesi öğrencilerinden teröre lanet, polise destek açıklamasıSIRADAKİ HABER