Haberlerİzmir haberİzmir Kamu-Sen İstanbul'daki terör saldırılarını kınadı

İzmir Kamu-Sen İstanbul'daki terör saldırılarını kınadı - İzmir haber

Türkiye Kamu-Sen İzmir İl Başkanı Ahmet Doğruyol, İstanbul'da meydana gelen çifte terör saldırısını kınayarak, 'İnanıyoruz ki; ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü bozmak, milletimizin bu coğrafyada huzur ve güven içerisinde yaşamasında engel olmak gibi kirli emelleri olan hiçbir odak başarıya ulaşamayacaktır' dedi.

İzmir Kamu-Sen İstanbul'daki terör saldırılarını kınadı

Türkiye Kamu-Sen İzmir İl Temsilciliği, İstanbul'da meydana gelen çifte terör saldırısında polis ve siviller olmak üzere 44 kişinin şehit olduğu saldırıları kınadı. Türkiye Kamu-Sen İzmir İl Başkanı Ahmet Doğruyol tarafından yapılan açıklamada, terör örgütlerinin kirli emellerine hiçbir zaman ulaşamayacağını kaydetti. Doğruyol, 'Her gün ülkemizin dört bir yanından gelen terör saldırılarında kaybettiğimiz evlatlarımızın acısını yaşarken, 10 Aralık'ta İstanbul Beşiktaş'ta gerçekleştirilen kahpe saldırı ile yüreklerimiz bir kez daha yanmıştır. Birliğimize, dirliğimize ve kardeşliğimize karşı girişilen bu saldırı nice yüreklere ateş düşürmüş, nice ocakları söndürmüştür. Terörün etnik kökeni, ideolojisi, dilli, inancı, cinsiyeti, yaşı her ne olursa olursa olsun ayrım yapmadan, insanlığa karşı girişilen en alçakça saldırı olduğu bu menfur olayla bir kez daha görülmüştür. Askerimize, polisimize alçakça sırtından kurşun sıkan, bombalarla kahpe pusular kuran, herkesin bildiği güç odaklarının piyonlarıdır. Bugün şehitlerimiz için yüreklerimiz yanmakta, katledilen vatandaşlarımız için yüreklerimiz parçalanmaktadır. Bir kez daha bu hain saldırıları gerçekleştiren, topraklarımızın bütünlüğüne kastı olan tüm terör faaliyetlerini lanetliyoruz. İnanıyoruz ki; ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü bozmak, milletimizin bu coğrafyada huzur ve güven içerisinde yaşamasında engel olmak gibi kirli emelleri olan hiçbir odak başarıya ulaşamayacaktır' dedi.
Açıklamaya ayrıca, Türk Eğitim-Sen 2 No'lu Şube Başkanı İrfan Toksoy, Türk Eğitim-Sen 1 No'lu Şube Başkanı Merih Eyyüp Demir, Türk Sağlık-Sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin, Türk Eğitim-Sen 4 No'lu Şube Başkanı Hasan Şen ve üyeler de katıldı.

İzmir Kamu-Sen İstanbul’daki terör saldırılarını kınadıSIRADAKİ HABER