Haberlerİstanbul haberTerör şehidi Selin Çelik toprağa verildi

Terör şehidi Selin Çelik toprağa verildi - İstanbul haber

Cumartesi günü Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından Vodafone Arena yakınında, çevik kuvvet polislerini hedef alan iki ayrı bombalı saldırıda şehit olan marka yöneticisi 28 yaşındaki Selin Çelik, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı.

Terör şehidi Selin Çelik toprağa verildi

Yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan ve şehit olan 4 kardeşin en küçüğü Selin Çelik, bugün sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Galatasaray Kulübü master yüzücüsü Pelin Çelik'in kız kardeşi olduğu öğrenilen Selin Çelik için Kadıköy Fenerbahçe Camisi'nde öğle vakti cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, annesi Feryal Çelik, kardeşleri, çalıştığı firmadaki mesai arkadaşları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yoğun yağmur altında kılınan cenaze namazında Çelik için helallik alındıktan sonra cenaze namazı kılındı. Özel bir şirkette marka yöneticisi olarak görev yapan Selin Çelik, namazın ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda, üç yıl önce vefat eden babası Engin Çelik'in yanına defnedildi.
Terör saldırısında yaralandıktan sonra hayatını kaybeden Selin Çelik, bombalı saldırıya Taksim'e gitmek üzere bindiği dolmuşta yakalanarak ağır yaralanmış, ancak kurtarılamamıştı.

Terör şehidi Selin Çelik toprağa verildiSIRADAKİ HABER