HaberlerDenizli haberDenizli Büyükşehir Meclisi terörü lanetledi

Denizli Büyükşehir Meclisi terörü lanetledi - Denizli haber

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde meydana gelen hain terör saldırısını lanetleyerek, Türk milletine başsağlığı diledi.

Denizli Büyükşehir Meclisi terörü lanetledi

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, Aralık ayı toplantılarının 2'nci birleşimini Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında yapılan toplantıda İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde meydana gelen hain terör saldırısı lanetlendi. Ülke genelinde ilan edilen bir günlük yas nedeniyle Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, şehit polis ve vatandaşlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudu. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın davetiyle şehitler için Fatiha okundu.

'Emellerine ulaşamayacaklar'
Meydana gelen hain terör saldırısıyla ilgili açıklamada bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 'Bu ülkeyi bölmek parçalamak ve yükselişini durdurmak noktasında maşa olanlar ve o maşayı elinde tutan güçler maalesef ülkemizde bir saldırı daha gerçekleştirmişlerdir. Birçoğu emniyet mensubu toplam 44 vatandaşımız şehit olmuştur. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Şu bilinsin ki bu ülke son neferine kadar bayrağını göklerde dalgalandırmaya devam edecektir. Hainler ve işbirlikçileri ne yaparlarsa yapsınlar emellerine asla ulaşamayacaklar. Bu noktada ne yapılması gerekiyorsa millet olarak devlet olarak sonuna kadar yapılacaktır' dedi.

Hesap verecekler
Türkiye'nin önünü kesmek, yürüyüşünü yavaşlatmak için kurulup beslenen terör örgütleri olduğunu dile getiren Başkan Zolan, 'Adları ne olursa olsun, değişik adlar altındaki bu terör örgütlerinin aslında sahibi tektir. Zamanı geldiğinde hangi terör örgütüne ihtiyaç varsa devreye sokularak insanlıktan nasibini almayan saldırılarla ülkemin huzuru ve ilerleyişi bozulmak istenmektedir. Bu örgütlerin sahipleri açıkça ortadadır. Son iki aydır da maşayı tutan o eller kendilerini dünyaya ifşa etmeye başlamışlardır' diye konuştu.

'Terör sona erecek'
Başkan Zolan, Türk milletinin tek yumruk olduğunu vurgulayarak, 'Şunu bilsinler ki artık bu terör sona erecek. Türkiye ile, Türk milletiyle bir hesabınız varsa, bu devlet bu millet o hesabı görmeye hazırdır. Bu hesabı daha önce Çanakkale'de Dumlupınar'da gördük. Mertlikten uzak bu Batı zihniyeti, terör örgütleri üzerinden namertçe ülkemize dizayn vermeye çalışmaktadır. Bu iş sona erecektir. Artık yola çıkıldı. Bu yoldan dönüş yok. Birlik ve beraberlik içinde milletçe üstesinden geleceğiz' dedi. Başkan Zolan, sözlerine şöyle son verdi: 'Gecenin en karanlık olduğu yer, güneşin doğmasına en yakın andır. İnşallah yarın daha güzel olacak bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Vatan için evladını annesini babasını şehit vermiş tüm insanlarımıza başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.' Daha sonra Meclis grup başkanvekilleri de terör saldırısını lanetleyerek, şehitlere rahmet, Türk milleti ve şehit ailelerine başsağlığı diledi.

Denizli Büyükşehir Meclisi terörü lanetlediSIRADAKİ HABER