HaberlerTekirdağ haberTekirdağ'da Beşiktaş şehitleri için anlamlı karar

Tekirdağ'da Beşiktaş şehitleri için anlamlı karar - Tekirdağ haber

TEKİRDAĞ (İHA) – Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısında şehit düşen polis ve sivil vatandaşlar için 11 ilçede mevlit okutulacağını belirtti.

Tekirdağ'da Beşiktaş şehitleri için anlamlı karar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı Aralık Ayı 1. Birleşimi, Yılmaz İçöz Sahnesinde yapıldı. Meclis toplantısına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan'ın yanı sıra Tekirdağ'ın diğer ilçe belediye başkanları katıldı.
Meclis gündemine geçilmeden önce konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İstanbul'da polisleri ve sivilleri hedef alan terör saldırısını lanetleyerek, saldırıda şehit olan polisler ve vatandaşlar için 11 ilçede mevlit okutulacağını duyurdu. Başkan Albayrak, 'Geçtiğimiz Cumartesi akşamı bir spor müsabakasında sadece ve sadece taraftarlar arasında herhangi bir sorun olmasın diye görev yapan polislerimizi hedef alan hain saldırı sonucu ardından sivilleri hedef alan bir patlama sonucu 40'a yakın vatandaşımız, polisimiz şehit olmuştur. Yüreklerimiz dağlanmıştır, üzüntülerimiz sonsuz olmuştur. Ben toplantıyı açmadan önce tüm şehitlerimiz için sizleri bir dakikalık saygı duruşuna ardından da İstiklal Marşı'nı okumaya davet ediyorum' dedi.

'Analar ağlamasın'
Ülkeyi bölmek isteyenlere karşı devletin her türlü mücadeleyi vereceğini de dile getiren Albayrak, 'Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, bütün bu ülkeyi bölmek isteyen, hain emellere ulaşmak isteyen herkese karşı devletimiz gereken mücadeleyi yapacaktır. Halkımız gereken mücadeleyi yapacaktır. Tarihimizde bunun çok örnekleri vardır. Allah'tan dileğim, artık şehit haberlerine uyanmayalım ve şehit haberleri olmasın. Artık analar ağlamasın' şeklinde konuştu.

11 ilçede mevlit okutulacak
İstanbul'da meydana gelen saldırıda şehit düşen polis ve vatandaşlar için 11 ilçe belediyesi ile ortak aldıkları kararı da açıklayan Albayrak, '11 ilçe belediye başkanlarımızın bir kararını açıklamak istiyorum. Önümüzdeki Cuma günü Cuma namazında ve Cuma namazına kadar olan süre içerisinde de 11 ilçemizde 11 belediye başkanlarımız tarafından camilerimizde mevlit okutulacaktır. Şimdiden Allah kabul etsin diyorum böyle bir karar aldık' ifadelerini kullandı.
Başkan Albayrak'ın konuşmalarının ardından Büyükşehir Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı Aralık Ayı 1. Birleşimi başladı.

Tekirdağ’da Beşiktaş şehitleri için anlamlı kararSIRADAKİ HABER