HaberlerOrdu haberODÜ'de şehitlere saygı teröre tepki yürüyüşü

ODÜ'de şehitlere saygı teröre tepki yürüyüşü - Ordu haber

Ordu Üniversitesi'nde, İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşen polis ve sivil şehitler için saygı ve terörü kınama yürüyüşü gerçekleştirildi.

ODÜ'de şehitlere saygı teröre tepki yürüyüşü

Üniversite kampüsü içerisinde gerçekleştirilen yürüyüşe ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta, Prof. Dr. Ş. Metin Kara, Prof. Dr. Tevfik Noyan, akademisyenler, idari personeller ve öğrenciler katıldı.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, öğrencilerin çok önemli bir hassasiyetine şahit olduklarını belirterek, 'Günlerdir hepimizin içini yaralayan, çok üzüldüğümüz olaylara millet olarak tanıklık ettik. Bu sorunları zaman içinde muhakkak aşacağız çünkü Türkiye büyük bir devlet, Türk milleti çok büyük bir millettir. Bizler yüzyıllardır bu tür mücadelelerin içerisinden gelen bir milletiz. Milletimiz teröre ve teröriste asla prim vermeyecektir. Biz Ordu Üniversitesi olarak konuyla ilgili hassasiyetimizi bugün burada dile getirerek hain eylemlerin asla amacına ulaşamayacağını bütün kamuoyuna, insanlığa, dünyaya göstereceğiz. Bu gençlerimiz, milletimiz var olduğu sürece devletimize bir zarar verilemeyecektir. Bugün yurt dışından ve 81 vilayetimizin her köşesinden öğrencilerimizle birlikte bu bayrağın altında toplanmış vaziyette tepkimizi dile getiriyoruz. Özel hassasiyetlerinizden ötürü öğrencilerimize çok teşekkür ederim' dedi.
Tüm öğrenciler adına konuşma yapan Ziraat Fakültesi öğrencisi Semih Eser, 'Devletimiz gerek içeriden gerek dışarıdan ağır saldırılar altındadır. Geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul'da gerçekleşen 44 insanımızın hayatına mal olan terör eylemlerini lanetliyoruz. Türk gençliği olarak devletimizin ve onun güvenliğini sağlamakla görevli olan güvenlik kuvvetlerimizin dün olduğu gibi bugün de yanındayız yarın da yanında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın' diye konuştu.

ODÜ’de şehitlere saygı teröre tepki yürüyüşüSIRADAKİ HABER