HaberlerBursa haberİTSO Yönetimi'nden teröre kınama

İTSO Yönetimi'nden teröre kınama - Bursa haber

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Yönetim Kurulu tarafından, İstanbul'da meydana gelen terör saldırısı sert bir dille kınandı. Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, terör eylemleri ile Türkiye'nin birlik, beraberliğinin ve huzurunun bozulmasının hedeflendiğine dikkat çekildi.

İTSO Yönetimi'nden teröre kınama

Gündemdeki konuların görüşüldüğü İTSO Yönetim Kurulu toplantısının son bölümünde ülkede yaşanan son olaylar değerlendirildi. Toplantıda söz alan İTSO Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye'nin önünü kesmek isteyen güçlerin ülkede çeşitli senaryoları üst üste uygulamaya koyduklarını bu senaryolar ile Türkiye'nin ekonomik açıdan zor duruma düşürülerek kargaşa oluşturulmak istendiğini belirttiler.
Güvenlik güçlerinin bir taraftan Doğu ve Güneydoğu'da diğer yandan da sınır ötesinde operasyonlar yaparak terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele verdiği ve köşeye sıkıştırdıklarını vurgulayan İTSO Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye'ye karşı ekonomik alanda da bir dizi baskı yapılmak istendiğini söylediler. Tüm bunların Türk Milletinin ortaya koyduğu ortak irade ile boşa çıkarıldığını ifade eden İTSO Yönetim Kurulu üyeleri, kırsalda zor duruma düşen terör örgütlerinin büyük şehirlerde yaptıkları terör eylemleriyle güvenlik güçlerini ve sivil insanları hedef alarak Türkiye'yi zafiyete düşürmek istediklerini belirttiler. Bunun son örneğinin Cumartesi, günü İstanbul'da yapıldığını ve onlarca güvenlik görevlisinin ve sivilin bu saldırıda şehit edildiklerini belirtiler.SIRADAKİ HABER