HaberlerMuğla haberAK Parti'li Öztürk; 'O girilmeyen mağaralara şimdi giriliyor'

AK Parti'li Öztürk; 'O girilmeyen mağaralara şimdi giriliyor' - Muğla haber

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, 'Milletimizin de desteği ile terör belasının kökünü kazımaya kararlıyız' diyerek teröre olan tepkisini dile getirdi.

AK Parti'li Öztürk; 'O girilmeyen mağaralara şimdi giriliyor'

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan elim terör olayıyla ilgili üzüntüsünü belirterek 'Mübarek kandil gününde bizlere bu acıları yaşatan hainleri bu millet ve yüce Rabbimiz affetmeyecektir. Milletimizin de desteği ile terör belasının kökünü kazımaya kararlıyız.' diye konuştu.
Öztürk, 'Mücadelemiz, sadece 780 bin metrekarelik vatan topraklarında devam etmiyor. Her yerde o girilmeyen mağaralara şimdi giriliyor' diyerek terörle mücadelede kararlı olduklarının altını çizdi.
Öztürk, açıklamasına şöyle devam etti 'Türkiye'nin ve Türkün güçlenmesine asla bunların tahammülü yoktur. Bundan çok rahatsızlar. İstedikleri kadar tahammül etsinler ya da etmesinler bizim buna imanımız var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleriyle 'Emperyal güçlerin Türkiye'yi parçalamaya yönelik adımları' olarak nitelendirerek, Türkiye'nin ve Türkün güçlenmesine asla bunların tahammülü yoktur. Bundan çok rahatsızlar. İstedikleri kadar tahammül etsinler ya da etmesinler bizim buna imanımız var.' dedi.
Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü 'Bu ülke tarihte olduğu gibi güçlü yerine yeniden oturacaktır. Bunu beraber yapacağız. 35 yıldır bu ülkede terör var. Dikkat edin şimdi bu mücadelenin şekli, çeşidi değişti. Geçtiğimiz günlerde TBMM'de yaptığım konuşmamda da ifade ettim. Mücadelemiz, sadece 780 bin metrekarelik vatan topraklarında devam etmiyor. Her yerde o girilmeyen mağaralara şimdi giriliyor. Kandil hakeza öyle. Terörün adeta güneyde Irak ve Suriye'deki bize olan dayatmalarına karşı artık özel kuvvetlerimizi, Özgür Suriye Ordusu ile birlikte operasyonlarını sürdürüyor. 44 şehidimiz var son olarak. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin.' ifadelerini kullandı.
'ALLAH YOLUNDA ÖLDÜRÜLENLERE ÖLÜLER DEMEYİNİZ'
Öztürk, 'Kur'an-ı Kerim'de müjdesini veriyor. 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler siz bilemezsiniz'. Birçok benzer ayetler var. Bu yolunuz boş bir yol değil. Rabbim inşallah bizlere de bu makamı lütfetsin. Bu yolda omuz omuza yürüyeceğiz. 'Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber sana ağuşunu açmış duruyor peygamber' diyor ya Akif. Peygamberimiz şehitleri bekliyor. Peygamberlik makamından sonra en yüksek makam şehitlik. İnşallah bu tecrübeler bundan sonraki süreçte bize çok daha farklı bir güç katar' diye konuştu.
Öztürk konuşmasını son olarak şöyle tamamladı 'Yaşanan süreçte bizlere olan desteklerini her zaman hissettiğim sevgili hemşerilerime en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Mübarek kandil gününde bizlere bu acıları yaşatan hainleri bu millet ve Yüce Rabbimiz affetmeyecektir. Milletimizin de desteği ile terör belasının kökünü kazımaya kararlıyız. Bu yolda canını ortaya koyan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, olmak üzere cümlemizin Allah yar ve yardımcısı olsun.'SIRADAKİ HABER