HaberlerGiresun haberGiresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'dan ikametgah çağrısı

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'dan ikametgah çağrısı - Giresun haber

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun'da yaşayan vatandaşlara 'Giresun'da yaşıyorsan ikametgâhını taşımalısın. Yaşadığın kente katkı sağlamalısın' çağrısında bulundu.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'dan ikametgah çağrısı

Giresun Üniversitesi bünyesinde 30 binin üzerinde öğrenci ve akademik kadronun bulunduğunu belirten Aksu, 'Giresun Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrencilerimizin ikametgâhlarını taşımaları büyük önem taşımaktadır. Sadece öğrencilerimizin değil, üniversitede görev yapan akademik ve idari kadroda bulunanlar, başka kurumlara tayin olan memurların, işçilerin, Giresun'da yaşayıp, ikametgâhı başka yerlerde bulunan vatandaşlarımızın yaşadıkları yerde ikametgâhları bulunması hukuki bir zorunluluktur' dedi.
'5490 sayılı nüfus hizmetleri kanunun 68. Maddesi 1. Fıkrası C bendi gereğince adres bildirimlerini süresi içinde yapmayanlar ve yanlış beyanda bulunanlar hakkında para cezası uygulanması öngörülmektedir' uyarısında bulunan Aksu, 'Giresun şehir merkezinde yaşayan her vatandaşımızın ikametgâhlarını burada göstermeleri belediye gelirlerinin artırılması anlamına gelmektedir. Aksi takdirde belediyemizden hizmet aldığı halde ikametgâhını gerçek şekilde göstermeyenler, hem gelir azalmasına neden olmakta hem de başkasının hakkını kullanmış olmaktadır' ifadelerini kullandı.
Yıl sonuna kadar Giresun'da yaşadığı halde ikametgâhları başka yerlerde olanların, ikametgâhlarını taşımalarını isteyen Belediye Başkanı Kerim Aksu, bu konuda Halkla İlişkiler Biriminde 444 4 028 / 125 no'lu telefonla ulaşılabilecek bir danışma masası oluşturulduğunu, duyarlı vatandaşlara şimdiden teşekkür ettiğini ifade etti.SIRADAKİ HABER