HaberlerGaziantep haberŞehitkamil Belediyesi kara geçit vermeyecek

Şehitkamil Belediyesi kara geçit vermeyecek - Gaziantep haber

İlçe genelinde etkili olan kar yağışının olumsuz etkisine karşı hazırlıklı olan Şehitkamil Belediyesi, sıkıntılı herhangi bir durumun yaşanmaması için 24 saat kesintisiz hizmet esasına göre çalışıyor.

Şehitkamil Belediyesi kara geçit vermeyecek

Türkiye'yi etkisi altına alan dondurucu hava, ülke genelinde yoğun kar yağışına sebep oldu. Şehitkamil Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamayla kar yağışından kaynaklı yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak için tüm hazırlıklarını daha önceden tamamlamıştı. Karla mücadele çalışmalarında Şehitkamil Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve diğer ilgili birimler, işbirliği içinde çalışıyor. Fen İşleri Müdürlüğüne ait 6 adet özel kar küreme, tuzlama robotu, greyder sıyırıcı araç, büyük kepçe yükleyici olmak üzere toplam 29 iş makinesi ve 4 Hızır Ekip ile 600 personel ilçe genelinde çalışma yürütüyor. Ekipler, kar temizleme çalışmalarında hastaneler, sağlık ocakları, okullar, kamu kurum ve kuruluşlarının olduğu bölgelere öncelik veriyor.
Vatandaşla ortak çalışılıyor
Şehitkamil Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 3 vardiyalı olarak, 7 gün 24 saat her bölge için araç ve personeller ile tüm olumsuzluklara anında müdahale edecek. Vatandaşların taleplerinin karşılanması amacıyla Şehitkamil Belediyesine 444 27 02 numaralı çağrı merkezi veya sosyal medya aracılığı ile gelen şikayetler doğrudan ilgili birimlere iletilecek. Buradan arazideki ekipler yönlendirilerek, sorunların en kısa sürede çözülmesi sağlanacak.

Şehitkamil Belediyesi kara geçit vermeyecekSIRADAKİ HABER