HaberlerAydın haberKuşadası'nda terörü kınama yürüyüşünde tartışma

Kuşadası'nda terörü kınama yürüyüşünde tartışma - Aydın haber

Kuşadası'nda sivil toplum kuruluşlarının CHP ve Kuşadası Belediyesinin desteğiyle düzenlediği teröre tepki yürüyüşünde 'işaret' tartışması yaşandı. Yürüyüşte 'Bozkurt' işareti yapan ülkücü gençleri yürüyüşü siyasallaştırdıkları gerekçesi ile uyaran Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ile gençler arasında tartışma yaşandı.

Kuşadası'nda terörü kınama yürüyüşünde tartışma

Kuşadası'nda CHP ve Kuşadası Belediyesi'nin desteğiyle çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından 'Artık Yeter, Teröre Lanet' isimli yürüyüş düzenlendi. İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen, 37 polis, 7 sivil toplam kişinin şehit olduğu terör saldırılarını tepki amacıyla gerçekleştirilen yürüyüşe beklenen katılım sağlanamazken yürüyüşte de istenmedik olaylar yaşandı. Aralarında Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı'nın da bulunduğu yaklaşık 200 kişi, ellerindeki Türk Bayraklarıyla İnönü Bulvarı üzerinden Atatürk Meydanı'na kadar yürüdü. Atatürk Meydanı'nda şehitler için gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürkçü Düşünce Derneği Kuşadası Şube Başkanı Nazan Bozkurt ile Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı birer konuşma yaptı. Konuşmalar sırasında 30 kişilik genç bir grup Bozkurt işareti yapıp 'Şehitler ölmez' şeklinde slogan attı. Belediye Başkanı Özer Kayalı, gençlerin yanına giderek, siyasi slogan attıklarını ve bunu yapmamaları gerektiğini söyledi. Gençler de siyasi slogan atmadıklarını sadece şehitleri andıklarını belirtince, Başkan Kayalı bu kez, 'Terbiyesizlik Yapmayın' diye gençlere daha sert bir tepki gösterdi.
Gençler de Başkan Kayalı'ya yaptığının yanlış olduğunu, asıl siyaseti kendisinin yapmaya çalıştığını söylediler. Yaklaşık 10 dakika süren sözlü gerginlik araya girenler tarafından yatıştırıldı. Gençler, Belediye Başkanı ve çevresindekilerin teröre kınama ve şehitleri anma yürüyüşünü amacından saptırdığını ileri sürerek olaya tepki gösterdiler.

Kuşadası’nda terörü kınama yürüyüşünde tartışmaSIRADAKİ HABER