HaberlerTokat haberEmniyet Müdürü Topaloğlu: 'Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak'

Emniyet Müdürü Topaloğlu: 'Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak' - Tokat haber

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İstanbul'da yaşanan hain saldırıda şehit olan polislerin kanının yerde kalmayacağını söyledi.

Emniyet Müdürü Topaloğlu: 'Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak'

İstanbul'da yaşanan hain saldırı sonrasında Tokat'ta Türk-İş'e bağlı sendika temsilcileri İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu'na başsağlığı ve destek ziyaretinde bulundu. Tokat Türk-İş Temsilcisi Mehmet Elvan Yılmaz, emniyet teşkilatının yanında oldukları mesajını vererek, 'Bu hainlerin inşallah sonları gelecek. Bu konuda emniyet teşkilatının vermiş olduğu mücadelenin yanındayız. Hepimiz bir polis askeriz. Bundan kimsenin tereddüttü olmasın' dedi.
Belediye-İş Sendikası Tokat Şubesi Başkanı İsmail Duman ise her zaman güvenlik güçlerinin yanlarında olduklarını ifade ederek, 'Hem taziye ziyaretinde bulunmak hem de 15 Temmuz'da güvenlik güçlerinin demokrasiye, ülkemize, Cumhuriyetimize sahip çıkmaları ve bugünü bize yaşatmalarından dolayı şükranlarımızı iletmek istedik. Satılmışlar hainler şunu bilsinler ki; Türk milleti hiçbir zaman bu oyunlara aldanmayacak tam tersi birlik ve beraberliği en üst seviyede tutulduğu bir dönemi yaşıyoruz' diye konuştu.

'Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak bunu herkes bilsin'
Müdür Topaloğlu ise bu mücadelenin bir vatan millet meselesi olduğunu ifade ederek, 'Tek bayrak, tek vatan, tek millet. Bizim vatanımız, yurdumuz burası, bizden tek karış toprak koparamayacaklar. Buna müsaade etmeyeceğiz. Halkımızın arkamızda olduğunu biliyoruz. Bu tür olaylar bizi yıldıramaz, yıldırmayacak. Biz devletiz bunu bilmeleri gerekir. Bizim yüzlerce binlerce yıllık tarihimiz var. Atalarımızın bizlere emanet ettiği güzel yurdumuzu kanımızın son damlasına kadar savunacağız ve sahip çıkacağız. Bunu herkes bilsin, kesinlikle geri dönüş vazgeçmek, bıkmak yok. Bütün arkadaşlarım bunun bilincindeler. Bu anlayış içerisinde hareket ediyoruz. Acımız çok büyük. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Bunu herkes bilsin. Bizi yıldıramazlar, yılmayacağız ve bölünmeyeceğiz de. Bunun içinde halkımıza teşekkür ediyorum. Arkamızda olduklarını çok iyi biliyorum. Bu vatan bizim bizim gidecek başa yerimiz yok. Biz atalarımızdan nasıl bu emaneti teslim almış isek çocuklarımıza da bu yurdu bırakacağız' ifadelerini kullandı.

'Damarlarımızda Türk kanı var, bunu hala öğrenemedilerse bunlara öğreteceğiz.'
Müdür Topaloğlu, terör örgütünün yaptığı eylemlerin son çırpınışlarının göstergesi olduğunu ifade ederek açıklamalarına şöyle devam etti: 'Başka yapacak bir şeyleri kalmadı. Destekte bulamıyorlar. Bu tür hadiseler yaparak kendi örgütlerini düşünce tarzında olan insanlara bir moral motivasyon sağlamak amacıyla bunları yapıyorlar. Ama biz bir ölür, bin diriliriz. Devlet her zaman 18 yaşında. Bu makam ve mevkiler bizim için gelip geçicidir. Ama bu bayrak ilelebet gönderde kalacak, onu da kimse buradan indiremeyecek. Damarlarımızda Türk kanı var. Bunu hala öğrenemedilerse bunlara öğreteceğiz.'
Ziyaretin ardından Tokat Türk-İş Temsilcisi Mehmet Elvan Yılmaz, emniyet müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Emniyet Müdürü Topaloğlu: “Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak”SIRADAKİ HABER