HaberlerTokat haberTokat'ta Halep için dua edildi

Tokat'ta Halep için dua edildi - Tokat haber

Tokat'ta, Suriye'nin Halep kentinde yaşayan Müslümanlar için dua edildi.

Tokat'ta Halep için dua edildi

Halep'te yaşanan insanlık dışı zulmün bir an önce sona ermesi için Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen Tokatlılar ellerini semaya kaldırarak dua etti. Kümbet Cami İmamı Mustafa Türk tarafından okunan duanın ardından programa katılanlar yatsı namazını kılmak için Alipaşa Camisi'ne geçti.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Halep'te yaşanan insanlık dışı zülme değinerek, 'Kar yağış altında biz üst üste giydiğimiz kıyafetlerle dahi üşüyorken bugün Halep'te bir taraftan soğuk ve açlık, diğer taraftan bombaların, mermilerin yağdığı Müslüman kardeşlerimizin halini düşündüğümüzde yüreğimiz paramparça oluyor' dedi.
Bugünün Suriye'ye Halep'e yardım etme zamanı olduğunu ifade eden Başkan Eroğlu, 'Tüm Türkiye'de bu duyarlılık devam ediyor. Tokat'ımızda da Pazar günü Halep'e yardım tırları gönderilecek. Geçtiğimiz günlerde İHH Tokat Şubesi tırlarla un gönderdi. Hep beraber bu konuya duyarlı olmalıyız. Elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Elimizden dua, gıda yardımları geliyor bunları yapmalıyız. Tokatlı hamiyetperver, yardıma muhtaç insanlara el uzatmıştır. Basın aracılığı ile Tokatlı kardeşlerimizi seferberliğe davet ediyoruz' diye konuştu.
Halep için düzenlenen dua programına Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Tokat’ta Halep için dua edildiSIRADAKİ HABER