HaberlerHatay haber11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği'nden teröre tepki

11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği'nden teröre tepki - Hatay haber

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki 11 Mayıs Şehitler Derneği üyeleri 10 Aralık gecesi İstanbul'da yaşanan hain terör saldırısına basın açıklaması ile tepki gösterdi.

11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği'nden teröre tepki

11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği üyeleri, İstanbul Beşiktaş'ta patlatılan 2 bomba sonucu 37'si polis 7'si sivil 44 vatandaşın şehit olduğu olaya tepki göstermek amacıyla 11 Mayıs Şehitler Anıtı önünde toplandı. Ellerinde Türk Bayrağı ve 'Vatanı Böldürmeyiz' afişi taşıyan dernek üyeleri teröre sert tepki gösterdi. Emniyet müdürlüğü ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı alanda konuşan dernek denetleme kurulu üyesi Serkan Yelliz, hainler ve yularını tutanların hiçbir zaman emellerine ulaşmayacaklarını ifade etti. Yelliz, 'Saldırıdan büyük üzüntü duyuyoruz. Yüreklerimiz yanmıştır. Terörün korkunç yüzü bir kez daha ortaya çıkmıştır. Ancak şunun çok iyi bilinmesi gerekir ki terörle hiçbir yere varılamaz. Bizler ülke olarak birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece ve Allah'ın izniyle adı ister PKK, ister PYD, ister DEAŞ, ister FETÖ veya yan kolları olsun bu hainler ve bunların yularını tutan efendileri hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır. Çünkü karşılarında dimdik duran Türk Milletini bulacaklardır. 11 Mayıs şehit aileleri olarak bu acı olaydan dolayı tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz' dedi.
Açıklamadan sonra şehitler için dua okundu. Şehit aileleri açıklama süresince güvenlik önlemi alan polislerle birlikte yan yana durdu.

11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği’nden teröre tepkiSIRADAKİ HABER